Kuidas meid päise päeva ajal paljaks varastati

Huvitav, kas maailmas on mõnda inimest, kellelt pole kunagi midagi pihta pandud? Ma olen elu jooksul ikka mitu korda varguse ohvriks langenud, esimest korda siis, kui algkoolis üks klassiõde garderoobis minu jope taskust taskuraha ära varastas. Täitsa vastik tunne oli. No ütleme nii, et sõpru meist igatahes ei saanud peale seda…

Järgmine kord oli juba täiskasvanuna, kui poodi pidasin. Täitsa nõme juhuste kokkulangevus oli: olin seal just üksi leti taga, kui üks paarike sisse tuli ja riideid proovima hakkas. Ja tunnike varem oli keegi ühe suurema ostu teinud, nii et kassas oli lisaks väiksemale rahale 500 krooni. (Jep, krooniaeg!) Ja siis tuli too noormees paluma, et äkki ma aitaksin ta tsikil proovikabiinis korsetipaelad kinni panna… Läksin siis appi, aga tüüp ise jäi must natuke maha ja mingi hetk märkasin silmanurgast, et ta on kuidagi väga kassa lähedal. Samas ei saanud ma 100% kindel ka olla, et ta niisama leti peal olevaid vidinaid ei vaata. No ja kui ma tagasi leti taha jõudsin, oli mul millegipärast piinlik kohe kassat kontrollima hakata… noh et kuidas ma niimoodi solvavalt kohe kõige halvemat eeldan inimestest. Aga kui nad ära olid läinud ja ma kontrollima hakkasin, oli see 500 sealt siiski ilmselgelt läinud. Ma olin oma 5-10 minutit ikka täitsa šokiseisundis ega osanud kuidagi reageerida. Ma ei mäletagi enam, mis ma lõpuks tegin, kas vajutasin paanikanuppu või helistasin politseisse, aga no ilmselgelt liiga hilja, tüübid olid juba ammu naabruskonnast kadunud. Jube vastik tunne igatahes oli jälle. Et miks ma võtme ette unustasin ja miks ma nii kuradi usaldav olin jne. No tüüpiline keiss, et ohver tunneb ennast süüdi, mitte et viga nendes kahes pätis oleks olnud.

IMG_20190809_112717

No ja nüüd. Läksime suure kamba ja kahe rendiautoga siia lõuna-Hispaaniasse ja Portugali nädalakeseks trippima. Esimesel päeval sõitsime Malagast Tarifani ja tegime peatuse ühes väheke metsikumas rannas. Selline metsavahetee, mis on autosid üsna täis pargitud. Randa umbes 5 min kõndida. Tunnike hiljem olid mõlema auto tagumised pisikesed küljeaknad katki löödud ja autodesse sisse murtud. Vargad olid umbes pooled asjad minema vedanud, ikka päris mitu kohvrit ja seljakotti. Kristjanil jäidki ainult ujumispüksid alles. Rahakott ka, sest see oli pagasnikus ühte piisavalt heasse kohta pandud. Samas raha ise oli seljakotis, nii et…sellega ei vedanud. Minult läks näiteks kohver hunniku riiete ja läpakaga + seljakott kosmeetika, ehete, laste tahvlite ja uue Lotte multikaga, mu märkmikud ja kõik juhtmed (laadijad, adapterid, id-kaardi lugeja…ja minu ja Artjomi id-kaardid ka). Aaaah kui tore, kui selline asi juhtub kohe tripi esimesel päeval, eksole. Hea et mul vähealt üks kleit selga alles jäi, muidu oleks pidanud ka poolpaljalt politseisse minema.

Kusjuures telgid, lebomatid ja Artjomi kitarr jäeti alles. (mis oleks tegelikult olnud parem saak, kui mu läpakas nt… aga õnneks nad polnud kitarrispetsid) Ja Aleksandri sünnipäevakink – suur avamata Playmobili karp. Ei tea, kas neil oli nii kiire, et ei jõudnud kõike kaasa krabada, või siis hakkas ikka kahju lapselt varastada… Aleksandri Batmani seljakott mänguasjadega oli ka alles.

Ja siis keerlevad peas mõtted, et what if… Miks ma vähemalt seljakottigi randa kaasa ei viitsinud krabada? Miks ei oleks mingeid asju koju võinud jätta…näiteks läpaka – kes siis reisil tööd teeb… Miks nad riided ja isiklikud asjad ka ära viisid? Miks miks miks…

Loomulikult püüan ma väga usinalt kogu oma jõuvarudega siiski positiivse pilguga sellele juhtumile vaadata – noh, et need olid ju kõigest asjad! Lapsed jäid ju alles. Keegi viga ei saanud. Jne. Kusjuures mu viimaste kuude moto ongi nagunii olnud, et tuleb olla tänulik selle eest, mis on elus alles ja hea ja kõigel muul minna lasta.

Ja noh, äkki sai keegi üliõnnelikuks meie aluspesu ja kleitide pärast… Kuigi seda ma ütlen küll, et olgu selle läpakaga kuidas on, ja lemmikkleitide kao elan ka üle… aga oma kõrvarõngakotikese vargust ma neile küll andeks ei anna… No on tõprad noh!

Helistasime muidugi politseisse ka – kästi linna jaoskonda sõita ja avaldus teha. Ja rendiautode vahetus polnud ka sugugi siuh-säuh ja valmis – peale mitmetunnist telefonikõne ja kauplemist jõudis Artjom nendega kokkuleppele, et järgmisel hommikul sõidame 100 km kaugusele Jerez de la Fronterasse ja saame sealt uued autod. Nii et peale kogu seda jama ja helistamisi ja sebimist oligi juba õhtu käes, seega otsustasime lihtsalt kusagile linnast välja ranna äärde parkida ja telgid püsti panna.

Mis oli juhtumisi mu elu kõige hullem öö! Proovisin magada, aga nägin pidevalt mingeid jubedaid unenägusid, kuidas hunnik pätte läbi liiva telgi poole roomavad ja mul ei tule isegi karjatust kõrist välja, et teisi hoiatada. Tuul muudkui krabistas ka telgiga – mis rahulikule unele väga kaasa ei aidanud. Ja külm hakkas ka – kes oleks arvanud, et Tarifa piirkonnas augustis öösiti nii niiskeks ja jahedaks läheb. Ikkagi ookean noh, mitte meri, nagu Malagas. Läksin siis lõpuks üldse telgist välja, Artjom ka veel ei maganud, nii et saatsin ta tuttu ja istusin labidas käes auto kõrvale valvama. Üks auto sõitis kohe üsna meie lähedale ja lülitas tuled välja. Vaikus. Kahtlane, onju? Pimedas polnud ju midagi näha ka, ainult kergelt auto tumedat siluetti. Õnneks ei olnud ma ainuke, kellel väheke kõhe oli olla – kõik teised magasid rahulikult, aga Artjom läks istus autosse ja lülitas korraks kaugtuled sisse. Mingi tüüp oli umbes selle müstilise auto ja meie vahel, tee äärest päris kaugel meie pool liiva peal. Kes teab, mis ta seal tegi või ei teinud või plaanis teha, igatahes peale tuledevihku sattumist sõitis ta kohe minema. Ma siiski jään selle arvamuse juurde, et kui ta pissipeatuse oleks teinud, ei oleks ta oma auto juurest NII kaugele kondama läinud. See oli vist umbes 4 paiku öösel. Ja edasi ma muudkui valvasin, endal adrenaliin laes. Iga mööduva auto ajal seisin püsti, et kõik ikka näeksid, et valvur on olemas 😀 Miks selle väikse tupiktee peal üldse öösiti sõideti, jäi ka küsimuseks.

20190808_075112IMG_20190808_07383120190808_07500220190808_090310

Rubriigid: Minu Hispaania. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 Responses to Kuidas meid päise päeva ajal paljaks varastati

 1. Liivi ütles:

  Karm! Ehk mingi õnneliku juhuse läbi saate asjad veel tagasi.

  Ma ei mäleta, et meilt midagi varastatud oleks. Ühe korra kaotas laps spordikeskuses 10 € ära, siis küsisin valvelauast, et ega keegi neile raha pole toonud. Oli toodud, 10 €, aga selle omanik oli juba sellel järel käinud. Kuna päevad klappisid ja raha kadus kaamera vaateväljas, siis vaadati salvestused läbi ja nähti, kuidas minu lapsel kukkus spordikotist 10 € välja, kamp poisse leidsid selle ja arutasid seal midagi pikalt, kuni üks selle valvelauda viis ja teine sama kamba poiss käis siis hiljem kurtmas, et ta kaotas 10 € ära ja sai selle raha enda kätte. Seda niisama ei jäetud, poisi ema kutsuti välja ning minu laps sai oma raha tagasi.

  Enda lapsepõlves oli kogemus, kus koolist koju jalutades tegi minuga juttu 3-4 klassi kõrgemal käinud tüdruk, kes surus end mulle külla. Läksime siis koos minu juurde ja just sel päeval ei olnud mul kedagi kodus, kuigi tavaliselt alati oli. Uus sõber pakkus kohe välja, et mängime peitust ja mingil põhjusel peitis tema end kogu aeg mu vanemate magamistuppa, mitu korda voodi taha peeglikapi ette, nii et mäng läks üsna igavaks ja tahtsin temaga õue minna. Tema aga serveeris endale külmikust süüa ja ütles, et ma võin minna õue tema rattaga sõitma, ta tuleb kohe järele. Tal läks ikka jube kaua aega ja kui õue jõudis, siis sõitis kohe minema. Õhtul avastas ema, et tema peeglikapist oli ehteid ja meigiasju kadunud ning aja jooksul avastas veel mõned kadunud asjad siit ja sealt, ilmselt läksid jalutama siis, kui mu uus sõber üksi toas “sõi”. Tegelikult läks isegi hästi, tol ajal seisis vanematel alati köögikapis mingi summa sularaha, mõnikord isegi väga suur summa, aga sel päeval ei olnud seal sentigi. Lisaks ei olnud meil sellel ajal nutiseadmeid, kaameraid ja muud sellist väärtuslikku kraami. Halb tunne oli siiski, õppetund mulle terveks eluks.

  Meeldib

  • Mar ütles:

   See spordikeskuse juhtum on küll õnnelik 🙂 Seoses sellega tuli meelde enda vähemõnnelikum juhtum – unustasin kunagi spordikeskuses riidekappi oma sõrmused (kihlasõrmus ja htg sõrmus olid neist mulle kõige väärtuslikumad) Järgmine päev, kui küsima läksin, ei leitud neid kuskilt ja valvelauda poldud ka toodud…Nii et ilma ma neist jäin…Ikka hoidsin alguses osta.ee-l silma peal, et äkki keegi müüb…aga ei.

   Aga kas see tüdruk koolist võeti ikka vanemate poolt jutule? Päris hirmus lugu ju…Oeh, kuidas ma ei kannata vargaid 😦

   Meeldib

   • Liivi ütles:

    Ma isegi ei mäleta, kas vanemad pöördusid tüdruku, tema vanemate või kooli poole. Võimalik, et nad panid mind selle eest vastutama ja ütlesid, et ma pean ise need asjad tagasi saama, sest seda ma mäletan küll, kuidas ma tüdrukult asju tagasi küsisin, mille peale tema muidugi vihastas ja eitas oma süüd, nii et tagasi ei saanud ma midagi.

    Koolis algas sel ajal iga esmaspäeval kogunemisega, kus kõik 9 klassi seisid saalis rivis ja mõnel sellisel esmaspäeval räägiti ka anonüümselt koolis toimuvatest vargustest, kuni lõpuks ei räägitud enam anonüümselt, vaid pandi too vargatüdruk terve kooli ees häbiposti. Ilmselt oli tal varastamisega palju probleeme ja kui koolis nii radikaalne samm ette võeti, siis küllap ei olnud mitte millestki muust kasu.

    Meeldib

 2. Pingback: Reisisime ringi: Eesti ja Portugal | Seitsme maa ja mere taga Hispaania kuningriigis

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s