- Follow Seitsme maa ja mere taga Hispaania kuningriigis on WordPress.com
-
Värsked postitused
- Pidu ja pillerkaar juuni 21, 2026
- Veel seiklusjutte mai 27, 2026
- Bosque de Niebla: sünnipäev udumetsas mai 23, 2026
- Mayo mai 10, 2026
- Seitse rasket aprill 27, 2026
Värsked kommentaarid
Pidu ja pillerkaar |…, Siit ja sealt: Semana Santa, V… Mar, Mayo Mar, Mayo nodsu, Mayo enetimm, Mayo Kategooriad
Arhiiv
Blogs I Follow
- Ritsikukodu
- vale-akadeemik
- Plaan B
- Hispaania Maitse
- 5500
- sitsidsatsidpatsid
- new york ilma glamuurita
- Blogistaja
- Paljugi võiks öelda
- ARTEMIO STUDIOS
- rohelisemrohi
- otsetee blogi
- Ritsikukodu
- Pärdikute päevaraamat
- Getteri blogipesa
- Seaside Whispers
- Kirjutamine hõbe, vaikimine kuld
- BarceDona
- Raili blogi
- Imedemaa/Wonderland
- Kristallist elu
- Indigoaalane
- Eveliisi eluviis
- Tilda ja tarakanid
- Mari Jaanus Blog
- a mida henry teeb?
- Nullkulu
- maarja blogi
- Rännakud mööda Euraasiat
- Siberi rahaboss
- maarja blogi
- In love in Ljubljana
- Puhka Malagas
- rahakratt
- https://kuussidrunit.ee/
- Minu parim elu
- Patrick Rothfuss – Blog
- MIHHAIL LOTMANI KODULEHEKÜLG - Blogi
- väga vaimukas
- imepärane loomamaailm
- Not A Blog
- Seiklused ja jutud
- dakiblogi
Author Archives: Mar
Pidu ja pillerkaar
Me pere noorimal on nüüd samuti esimesed 9 aastat hispaania koolisüsteemi läbitud (siin nad alustavad 3-aastaselt). Natuke selline tunne, nagu ise läbiks/lõpetaks ka juba eiteamitmendat korda kooli. Ma ise olin lapsena õppimises hästi iseseisev, Aleksandr on üsna sama, aga Danit … Jätka lugemist
Rubriigid: Kolmkeelsed lapsed, Minu Hispaania, Veini kõrvale lobajuttu
Sildid: hispaania, kool, primaria
Lisa kommentaar
Veel seiklusjutte
Mõnel aastal on mai keskel veel jaki-ilm olnud, aga sel aastal on küll juba suur suvi käes. Keskmiselt selline 24-26 kraadi kanti varjus. Praegu kuu teises pooles on õhtul ja ööselgi enamasti lühikese varrukaga okei väljas olla. Kõikjal ruulivad praegu … Jätka lugemist
Bosque de Niebla: sünnipäev udumetsas
Mul on juba päris mitmeid aastaid üks suur unistus olnud – siit meie juurest lääne suunas paari tunni autosõidu kaugusel asuvas udumetsas ehk bosque de nieblas käia. Tegelikult ei olnudki selle unistuse teoks tegemine üldse lihtne. Bosque de Niebla on … Jätka lugemist
Rubriigid: Botaanikahuvilistele, Matkamine
Sildid: bosquedeniebla, udumets, vihmamets
Lisa kommentaar
Mayo
Kõigepealt õnnesoovid kõikidele emadele! 💖 Hispaanias tähistatakse emadepäeva tegelikult nädal varem, nii et selline tunne, et terve mai on justkui emadepäev. (Isadepäevaga on sama, et siin hoopis teisel ajal) Igatahes lilli ja rõõmu tänasesse! Meil tundub, et köögikapialustel piiritajatel koorusid … Jätka lugemist
Seitse rasket
Sotsiaalmeedias hüppas mulle ette selline asi: Horoskoobid on muidugi selline teema, et kes usub ja kes mitte, aga mulle kuidagi meeldib mingil määral uskuda. Eriti sellise uudise peale onju 😆. Aga tähtkujude iseloomujooned on mu meelest enamasti kümnesse küll. Ja … Jätka lugemist
Siit ja sealt: Semana Santa, Valencia vesi, eesti saunad, kriipsujuku ja juutuuberlus
Olen viimasel ajal aru saanud, et tookord, kui panin omale eesmärgiks kord nädalas siia paar rida maha jätta, oli palju lihtsam blogida. Sest kui koguneb kuu jagu aega vahele, on suurem osa kõigest toimunust juba meelest pühitud. Ja kes see … Jätka lugemist
Ja jälle vaheaeg!
Vaatan, et ma ei ole juba üle kuu blogima jõudnud. Elu tuli lihtsalt vahele noh! Eile algas lastel taaskord koolivaheaeg. Seekord teise trimestri lõpu ja Semana Santa alguse puhul. Nii et samahästi saaksin eelmise blogipostituse uuesti siia kopeerida, sest vaheaja … Jätka lugemist
Vaheaeg
Tulen just mere äärest ja tahtsin näidata, et tavaliselt on merisiilikud musta värvi, aga seekord oli paar lilla sonksiga punkarit kah sekka sattunud. Pisikestest igapäevarõõmudest rääkides – vihmaperiood sai meil esialgu läbi ja ilm on mõnda aega nüüd veebruari kohta … Jätka lugemist
Must ja valge
Kas teil ka vahel uudiseid ja meediat vaadates tekib see tunne ja ahastus, et appi, maailmas on nii palju halbu inimesi? Et kust nad tulevad? Miks nad inimlikkuse kaotavad? Ja kui palju selliseid asju üldse päevavalgele tuleb? Enamus ju jääb … Jätka lugemist
Rubriigid: Veini kõrvale lobajuttu
2 kommentaari
Mine siis veel lund vaatama
Ma polegi jõudnud jutustada, kuidas me paar nädalat tagasi Sierra Nevadas käisime. Või noh, peaaegu käisime… Lapsed ajasid juba pikemat aega oma joru, et nemad tahavad lund ja kelgutama. Ma ise lumest ei hooli, küllap sain Eestis oma lumevajaduse kuhjaga … Jätka lugemist