Instagram ja tuleeilemeilegram

Postitasin täna instagrami mitme nädala taguseid asju ja tõdesin endamisi taaskord, et ma kohe üldse ei suuda instagrami põhiolemusele vastavalt postitada. Et noh instant, koheselt, kui pildi teen, kohe läheks üles, oleks aktuaalne. Mul pole neil hetkedel aega ninapidi telefonis jagamas olla, need on hetked, kui päris elu on ka olemas, vaja päriselt maailma ja inimestega kontaktis olla, vaadata, suhelda. Mõnikord pole aega piltegi teha, telefon on kusagil kesteabkus kotipõhjas.

Ja siis nädalaid või kuid hiljem telefonis pilte sirvides mõtlen, et nii palju hetki, mis jäädvustatud, koguvad taaskord telefonis tolmu. Tihti jäävadki sinna, sest pole enam aktuaalsed vms.

Üleüldse on mul sotsiaalmeediaga kehvasti. Kui teised on hädas, et neil on screentime liiga suur, siis mul on vastupidi, ma tean, et ta peaks, võiks märksa suurem olla. Kogu elu on ju tänapäeval äppides, ja kui mina olen sealt pigem väljas, siis jäängi ma paraku ikka välja, outsideriks, igast asjadest ilma – võimalustest, tutvustest, infost nt. Lisaks tuleb kogu Eesti elu minuni läbi sotsiaalmeedia. Kui vaatan, et mu keskmine päevane instagtami screentime on 11 min, siis kirun end alati, et võiks ju vähemalt tund olla, arvestades, et mul on tööalaselt ka instas kohustusi ja enamasti on sellest 11minutist suurem osa kellegagi chattimine hoopis… Aga ma olen liiga laisk, noh. Avan ta, scrollin esimesed viis postitust ära ja panen kinni, no üüüüdse ei viitsi. Vahepeal sundisin end stoorisid vaatama, et teada, mis on popp ja noortepärane, või natuke ka sellepärast, et tundsin end süüdi, et teised minu stoorisid vaatavad, kuidas ma siis vastu ei vaata. Aga no ei oska seda harjumuseks teha. Ok, jah, enamasti pole aega ka, sest scrollida saab kiiresti, aga stoorid võtavad reaalselt väga palju aega. Reelside maailma sukeldumisest pole ma mõelnudki, tundub veel ajamahukam. Inimesed, kust te nii palju aega leiate??? Enamasti on insta mul aja parajakstegemise vahend. Bussi oodates, midagi muud oodates, kui arvuti kokku jookseb vms.

Ja siis on mul nii instas kui facebookis hunnik kontosid ja lehti, mida ma peaks haldama, uuendama, postitama…aga ei jõua selleni, ei ole seda sotsiaalmeediaviitsimist. Virelevad varjusurmas, kord kuus ei suuda neid ka “toita”. Täpselt selline tunne on, et uue aasta resolutsioonide hulka peaks hommikuse võimlemise kõrvale lisama pool tundi kohustuslikku aktiivset sotsiaalmeediat. Sellised mured, noh! Aga ma olen see, kellele ei meeldi elus üldse äärmused, ja tunnen, et olen veits selles liiga vähese screentime äärmuses.

Ja oleks siis, et ma päris elus oleks see-eest jube tubli ja aktiivne ja sotsiaalne. Ei ole. (kas introvert olemine on piisav vabandus?) Alles täna mõtlesin, et küll on ikka hea, et vähemalt Artjom hull suhtleja on. Viitsib naabritega lobiseda ja üleüldse lihtsalt tunneb kõiki. Vahepeal tundub isegi niipidi, et kõik tunnevad teda. Mr Popular, noh. Mina näiteks lähen käin poes ja pooltel kordadel ei näe ühtegi tuttavat nägu. Tema läheb ja igast ilmakaarest hakatakse kohe hüüdma. Ja noh, tutvused ja sidemed on Hispaanias A ja O, nii et hea, et me selles suhtes nii erinevad oleme. Ma oleks ise täiesti suuteline oma mullis elama, aastate viisi kuskil üksikul saarel kas või… Isegi pandeemia ei ajanud hulluks, peaasi, et loodusesse sai.

Aga kuidas sellest sotsiaalmeedialaiskusest üle saada, ah? Keegi teab?

Vot nii. Aga nüüd lähen jälle virtuaalist päris ellu tagasi, tänaval hakkab kohe komme sadama, vaja end õue sättida. Võib-olla teen isegi mõne pildi või video ja millalgi aasta jooksul ikka jagan ka…

Hasta la vista!

Rubriigid: Veini kõrvale lobajuttu, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

6 Responses to Instagram ja tuleeilemeilegram

 1. punanemammu ütles:

  Instagram on varjusurmas, FB’s käin hommikutuuril, st vaatan, mida huvitavat on sõbrad maailmast leidnud, mis on jagamist väärt. Samamoodi blogides, teen tiiru peale. Ainus app, mis mul on igapäevaselt aktiivselt kasutuses on Duolingo, iga päev üks hispaania keele tund, nüüd kus on grammatika raskemaks läinud (estaba-vorm)…teen pool õppetükist, vahel rohkem – kui on kordamist ka. Üsna igav sotsiaalelu, see-eest päris suhted ja suhtlemine on hoopis teine lugu, samamoodi nagu Artjomil 😉

  Liked by 1 person

  • Mar ütles:

   Mulle teoorias instagram väga meeldib, sest pildid noh, armastan neid teha ja teiste omi ka tegelikult vaadata. Aga kuidagi ikka ei kasuta seda platvormi piisavalt ära. Fb on samas jaa mõnus sõprade ja tuttavate tegemistega kursis olemiseks, sinna on mul lihtsam end skrollima unustada. Samamoodi hommikul ärgates teen seal ringi peale, nagu hommiku-uudised noh 😄
   Aga täiega tubli, et duolingot viitsid teha! Nüüd on praktikat ka vaja kõrvale veel 😉

   Meeldib

 2. Indigoaalane ütles:

  Me oleme väga sarnased 🙂 praegu leiutan järjest ettekäändeid, miks mitte teha 2022 aasta sotsmeedia kokkuvõtteid ( tööalaseid). Ma lihtsalt ei viitsi.
  Leiutasin isegi termini ” ajakasutusväärtus” st aeg, mis kulub sotsmeedias on väiksema väärtusega, mida samal ajal muud tehes 🙂
  FBs vaatan hommikuti sünnipäevi. Blogid loen siiski veel huviga läbi.
  Äppidest kasutan messengeri ja sõnamänge.

  Liked by 1 person

  • Mar ütles:

   Ajakasutusväärtus on hea termin 🙂
   Blogisid loen ma ka endiselt suure rõõmuga. Iga päev pole aega, aga siis kui lõpuks tekib see vaba hetk, teen kohvi ja võtan maiustused kõrvale ja naudin blogimaailma sukeldumist täiega. Ise kirjutada samas igapäevaselt ei viitsi. No sellepärast ka, et ikka tund-paar kuni kolm võib ühe postiga minna, ei pressi niisama töö- ja pere vahele ära nii tihti.
   Aga jaa, messenger ja whatsapp ikka huugavad mul ka täiega, need asetan kuidagi sotsiaalmeediast väljapoole enda jaoks 😆

   Meeldib

 3. mariliis ütles:

  Sul on nii tore blogi ja mulle väga meeldib lugeda! Ka kõnetab mind sinu lugu selles suhtes et ka mina ei ela pikka aega enam Eestis.

  Väga huvitav oleks, kui sa kirjutaksid mis sa teed ühes oma kõige tavalisemas päevas ja kui palju erinevatele tegevustele nt aega läheb.

  Mulle tundub, et scrollin ja vaatan youtube videosid palju siis kui ma ei tea mida muud teha. Vaatan ka selleks, et lihtsalt mõte mingitelt muudelt asjadelt eemale saada.

  Liked by 1 person

  • Mar ütles:

   Aitäh 🙂
   Päris põnev küsimus, võib-olla võtangi sõnasabast kinni ja kirjutan sellest mõnikord pikemalt 🙂 Aga lühidalt mulle endale tundub, et mul on tavaliselt kahte sorti päevi vist – megakiired orav-rattas päevad, mil vaja lõputult pilte töödelda, südaööni välja, ja siis need päevad, mil Artjom on ise tööarvuti taga ja mina tegelen kodu ja lastega ja käin toidupoes jne, noil päevil saan harilikult aega ka blogida ja puhata jne.
   Kunagi aasta tagasi tegin ühe lambika video meie argipäevast:

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s