Maskikroonikad

Kui ma juba siin juba paar korda olen maskide teemal sõna võtnud, eks ma siis jätkan aga rõõmsalt seda maskikroonika pidamist edasi. Tragikomöödia nagu ta on. Saate mõelda, et küll Eestis on ikka hea, vihma sajab, palav ei ole, maske ei pea kandma…

Ehk siis, alates 15. 07 on Andaluusias maskid 100% kohustuslikud. Varem ka olid, aga ainult siis, kui ei saa seda 1,5 m distantsi hoida inimestega. Nüüd on nii, et ole või üksi keset metsa, kui maski ära võtad, saad sota trahvi.

Keskmiselt tehakse päevas ligi 200 trahvi Malaga peale. Ikkagi suur linn noh. Hea bisnis. 20 000 euri iga päev riigikassasse… Polegi vist seda turismi vaja, kui uus sissetulekukoht selle asemel leiti… Kuigi nüüd vist on see number tasapisi väiksemaks hakkanud jääma.

Rannas võib oma lina peal ilma maskita ka olla, aga mere ääres jalutades või sõpradega päevitades mitte. Ujuda võib ka ikka ilma, niisama põlvini vees jalutada jällegi mitte.

Käisime ka ükspäev rannas. Ühelpool oli suur hispaania perekond ja teiselpool hunnik noori. Nad olid omavahel tuttavad ja muudkui sagisid edasi-tagasi üksteise juurde, patrulliv rannavalve või korrakaitse, kuidas iganes neid nimetada, ei teinud märkamagi. Mängiti palli, joosti ja aeti üksteist taga jne. Mind ei häirinud, väga tore on rõõmsaid ja naervaid inimesi kuulda/näha. Aga kui üks vanem turisti-paar maskideta mööda jalutas, võeti need küll kohe rannavalve poolt ette. Natuke topeltstandardid…

Üleüldse, kuhu see jutt on jäänud, et uv-kiirguse käes viirus hävib, ah?

Artjom käis hiljuti ühes chiringuitos üht üritust pildistamas. Pildistas seal parasjagu, kuidas kokad köögis askeldavad, kui need ära ehmatasid, et oot-oot, kustuta ära, me peame maskid pähe panema… Aga noh, ega seal terrassil oli täpselt sama hull seis, üritusel olid kõik need mitukümmend inimest omavahel tuttavad ja minglisid seal ringi, mask oli ühel lõua all olemas küll, teistel polnud niipaljutki 😀

Üldse, kui jalutamas käin, on pea pooltel ninad väljas ja iga kümnes ikka ilma maskita ka. Ei, tegelikult ma mõistan neid ülihästi, kogu see suu ja nina ümbrus läheb seal maski all 30+ kraadidega higiseks ja haudub mõnusasti. Suht rõve. Ja vahepeal tahaks ju värsket hapniku ka hingata, mitte ainult oma palavat hingeõhku. Aga ma ikka ei riski, ei ole üleliigset rahhi et trahvi maksta 😀

Ja kui keegi ütleb, et “aga kirurgid küll suudavad”, siis… neil on mõnusalt jahutatud opisaalid, mitte lagipähe paistev päike, kes teab mitmekraadine (kui juba vilus 30+ näitab)… Ei anna võrrelda ju.

Pakionud on ka pooleks – osadel on maskid, osadel mitte. Täna toodi just pulmaalbum, mille ühele kliendile tegin – tüübil oli mask kenasti peas, ulatas kaugelt paki ja pani kohe jooksu. Samas mingi eelmine pakionu oli nagu muiste, jutukas, polnud kiiret kusagile ja maski ka ees ei olnud. Nii et jah.

Üks Artjomi BNI üritus, lõunasöök oli ka just. 40-50 inimest siin kesklinnas ühes välikohvikus. Ja noh, nagu ma juba maininud olen – kohvik on ka see magic koht, kus võib oma seltskonnas ka ilma maskita olla.

Tegelikult on rahvas pooleks jagunenud, eriti just vanemate inimeste osas – need, kes ei julge siiani üldse kodust välja minna ja endiselt kõike desinfitseerivad ja kardavad ja muretsevad.. Ja siis need, kes ütlevad, et pigem naudivad elu ja käivad kohvikus, on sotsiaalsed edasi ja kas või surevad siis varem, kui et kodus passivad ja sellist elu elavad, mis nende meelest miskine elu pole. Hispaanlased noh.

Aga botellon (ehk varateismeliste pre-partyd rannas või pargis ohtra oma alkoga) keelati nüüd ka täitsa ära. Sellest oleks vist pidanud alustamagi… Mitte jalutajatest ja päevitajatest ja…

Vot nii on lood siinpool sood.

Aga maskipilti kaa! Vaheapeal sattusin ühele maskifirmale modelliks… Kusjuures seoses sellega ka nägin just hiljuti artiklit, et osad need isetehtud maskide müüjad on “põranda-alused”, st maskid ei vasta üldse nõuetele ega oma ma-ei-tea-mis-lube ja politsei konfiskeerib neid hunnikute kaupa. Bisniss noh!

Nali naljaks, aga teil on muidu teise laine jaoks vetsupaber juba valmis ostetud? 😛

Rubriigid: Malaga, Veini kõrvale lobajuttu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

5 Responses to Maskikroonikad

 1. Piret ütles:

  Meil Saksamaal peab ka mask ikka avalikus kohas pigem peas olema (metsas ja tänaval küll mitte), aga mind ei ole veel segama hakanud. On ka ilm soe, aga ma ei pea seda ju tundide viisi kandma. Ja ma olen vist erakordselt tuim tüüp vist niikuinii (ei tea – ei meeldi hingamine või?), sest ma olen korduvalt lasteaiast koju tulnud ja alles mõni aeg hiljem oma peegelduselt märganud, et “oi, mul on veel mask peas!” 😀 Nii et leidub ka inimesi, keda see maskivärk tõesti ei sega. Mõtlen ka, et aluspükste kandmisega harjus ju inimkond kuidagi ära, küll harjume ka maske kandma.
  Ja et aluspükste võrdlust jätkata: kas need, kes nina maskist välja jätavad, tõmbavad noku ka aluspüksikummi vahelt vabadusse? Järgmine kord, kui mõnda näed, ajab ehk naerma. Mind ajab. Mõnikord loendame Härraga poeskäigu ajal naljaviluks “nokusid”. 😀

  Liked by 1 person

  • Mar ütles:

   Oeh veab sul, tahaks ka et mask lihtsalt pähe ununeks. Mul on kodu natuke tänavalt ülesmäge (mägi pluss trepid) ja selleks hetkeks, kui koduni jõuan, on hing paelaga kaelas juba ja suht minestamise tunne peal, isegi kui mega aeglaselt püüan jalutada. Eks ma olen vana kah noh! 😀 Reaalselt lendab mask esimese asjana peast ja natuke hingeldan koridoris ja siis lähen alles käsi ja nägu pesema 😀 A noh alla 30-kraadiste ilmadega polnud seda jama. Ju siis mingist hetkest tekib päikese käes mingi kasvuhoone-efekt seal maski all.

   Meeldib

   • Mar ütles:

    Aaa ja eriti hull on toidupoes käik, pool tundi sinna ja siis pool tundi selle suure raske käruga tagasi ülesmäge. Muidu mulle täiega meeldib autovaba elu, aga nüüd maskiajal küll mõtlen, et krt, nii ei saa elada enam selles uues maailmas. Peab ikka mitteroheliseks hakkama. Täiega igatsen seda B.C. aega.

    Meeldib

   • Piret ütles:

    Meil õnneks nii kuum ei ole siin jah. Ja pealegi ei pea ma tänaval maski pähe panema. Eks see muudab ka midagi. Ja vanem olen ma sinust kahtlemata :D, aga ärme selle üle vaidle. Mõlemad kenad noored, eks 😀
    Aga tunnen kaasa igal juhul ja soovin, et varsti maskielu kergemaks läheks.

    Liked by 1 person

   • Mar ütles:

    Ma küll kahtlen, et keegi minust vanem saab olla, aga las ta parem jääb jah 😀 Noored pensionärid 😀

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s