Maast ja ilmast

Vahelduseks üks rõõmus uudis kodustele – meil läks ka ilm lõpuks sitaks! 😉

Ja üks suur saavutus ka – sain pika pusimise ja suure vaeva peale omale tarjeta de residencia e residendikaardi! Selleta ei tohiks teoorias siin üle 3 kuu elada. Ja ega seda rohelist lehekest nii väga lahkelt välja ei jagata ka, mis on muidugi loogiline, kui arvestada, milline tung siia igast suunast on. Põhimõtteliselt on vaja kas hispaania töölepingut või tõestust sellest, et ei hakka oma kohalolekuga Hispaaniat koormama. Kuskilt kellegi kogemusest lugesin välja, et selle all peetakse silmas 6000 eur pangakontol + kehtiv tervisekindlustus.

Võttis kolm korda politseikomissariaadis käimist. Esimene kord selleks, et saada blankett ja pangas riigilõivu maksmise paberid. Teine kord selleks, et peale paari tundi järjekorras seismist saada teada, et euroopa ravikindlustuskaart enam ei sobi, 5 kuud tagasi oleks veel sobinud. Kolmas kord läks kiiresti ja prinditi mulle kohe see roheline paber ka välja. Ajee!

Võrreldes eelmise aastaga on seal komissariaadis natuke inimlikum ka, vähemalt euroopa liidu rahva jaoks. Varem oli üks pikk, tundidepikkune järjekord. Nüüd on nii, et kui olin poole peale jõudnud, siis nägin, et teibiga on koridori põrand kaheks jagatud ja ühele poolele UE kleebitud. Selline kulunud kleeps ja kedagi teisel pool ei seisnud. Seisin siis ikka ühes mastanahaliste, araablaste ja hiinlastega kannatlikult rivis edasi. Kuni nägin, et üks ülikonnas “valge inimene” 😀 jalutab uhkelt meist mööda ja jääb selle teise, olematu rivi algusesse seisma. Mõtlesin, et on ikka ülbe küll, trügib niimoodi ette. Varsti tuli üks naine ja läks ka sinna. Mõtlesin, et ok, äkki ongi kaks järjekorda ja läksin küsisin selle naise käest täpsemalt. Seal ees olles oli juba seina peal ka paber, et euroliitu teenindab laud nr 1. Vot milline õnn!

Rubriigid: Minu Hispaania, Veini kõrvale lobajuttu, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s