Esimene koolinädal

Jei ja huhh ja kõik need emotsioonid! Danieli esimene koolinädal on edukalt üle elatud 🙂

Mul oli päev varem üsna suur ärevus sees, sest esiteks – väga suur elumuutus ju. Aga veel see ka, et nad lasid muudkui kahekesi kooris, et ei taha kooli minna. Oli karta, et saab pisaraid näha, ja loomulikult sai kah. Seega mõtlesime igaks juhuks motivatsiooniprogrammi välja, et kooliskäimisega ikka midagi positiivset ka seostuks. Aleksandril oli suur soov, et võiks Burger King’i minna (seal on liutoruga mänguplats). Danieli suurt soovi teadsime juba ammu – väike cajon (pmstl trumm). Lõpp hea, kõik hea, nagu öeldakse.

DSC_2719

Ei ole korralikku koolikotiga esimese koolipäeva pilti…

DSC_2739

Koolist koju

Esimene päev oli Danieli jaoks siiski üliraske, nuttis lausa silmad punaseks ja järgi minnes hakkas esimese reaktsioonina jälle nutma, et me tema hingevalust ikka aru saaksime. Aga peale kingitust leebus ja rääkis õhinal oma koolipäevast ja selle kõige põnevamast osast – lõunasöögist. Sest noh – vastupidiselt Aleksandrile, armastab Daniel väga süüa. Mõlematel õnnestus lõunasööginimekirja saada ja Daniel ei jõua siiamaani oma õnne ära imestada – iga päev saab koos Aleksandriga “kohvikus” käia ja mitmekäigulist lõunat süüa. Ma olen täitsa kindel, et kui seda viimast koolipäeva osa ei oleks, oleks kooliskäimise emotsioon ikka kõvasti kehvem. Ma nt mäletan oma esimesest koolipäevast ka peamiselt kringlit ja seda, et arvasin, et koolis hakkab iga päev kringlit saama…tüng muidugi, aga vähemalt esmamulje oli ju hea 🙂

Teisel koolipäeval õnnestus meil kodust väljaminek täitsa rõõmsalt, aga kooli väravast sisse astudes läks nägu ikka kohe pilve. Seal ootas ees juba üsna suur nutukoor ja Daniel püüdis küll tugev olla, kuid emotsioonid said siiski võitu. Kolmapäeval nutsid jälle pea kõik lapsed. Oli näha, et Daniel ei taha üldse nutta ja pole tegelikult koolimineku vastu, aga pisarad hakkasid ise voolama. Kambavaim noh. Aga neljapäev ja reede möödusid juba edukamalt – läks vastu punnimata klassi ja riputas isegi koolikoti kenasti nagisse. Õpetaja oli igatahes üllatunud 😀 Peale esimest päeva arvas ta ilmselt, et Danieliga saab veel kõvasti vatti näha (küll ta veel saab kah!), sest siis oli protesti ikka täie eest – ma natuke sisehoovist piilusin ja nägin mitut põgenemiskatset, ukse tagumist ja karjumist.

Peale koolipäeva käisime iga päev mõnes põnevas kohas (neist kaks korda burger kingis – väga põnev, onju :D) Ja alati, kui Danieli käest kooli kohta uurida, hakkab ta õhinal ja särasilmil rääkima, et koolis on kohvik ja kuidas talle meeldib seal koos Aleksandriga käia. Asjalik tüüp. Kui küsida, et kas Gonzalo ja Martina ka koolis käivad (Aleksandri klassivendade pisike vend ja õde, kes nüüd Dani klassis), siis vastab, et ei. Kes see ikka mingitest lastest rääkida viitsib, kui sööklateema on palju põnevam.

DSC_2758DSC_2773DSC_2781DSC_2785DSC_2790

Ja ma mõtlen ikka, et veab tal, et saab hispaania koolis käia, mitte eesti lasteaias. Sest lasteaed kestab ju terve pika päeva – 8st 5ni või kauemgi. Aga kool on kõigest 9st 3ni (ja neil, kes söömas ei käi, vaid 2ni).

 

Rubriigid: Kolmkeelsed lapsed, Minu Hispaania, Veini kõrvale lobajuttu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Esimene koolinädal

 1. Anonüümne ütles:

  No aga ei pea ju eesti lasteaiaski täispikki päevi tegema. Võid panna lapse vaid paaril päeval nädalas ja paariks tunniks korraga kui nii sobib ja ise nii tahad. Kedagi väevõimuga kinni ei hoita, algul on ülimalt sõbralik kohanemisperiood, ema võib olla ligiduses kui soovib jne. Nii varakult last kooli panna tundub ikka veits karmim 😀

  Meeldib

  • yavanna111 ütles:

   Eks see ole vaatenurga küsimus… millegipärast ei ole see paari tunni kaupa lasteaias käimine Eestis siiski levinud, ma isiklikult ei teagi ühtegi last, kes enne õhtut oleks koju saanud. (v.a see harjutamise periood) Tean isegi koduseid emasid, kelle lapsed terve pika päeva lasteaias on. Tundub kuidagi norm olevat. Siin jälle on see poolik päev fakt ja lapsevanematel ei jää muud üle, kui oma elu selle järgi korraldada.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s