OMG, juba 40 päeva karantiinis!

40 päeva, mil lapsed pole kordagi õue saanud

40 päeva, mil terves maailmas valitseb teadmatus ja paanika

40 päeva koduõpet

40 päeva vihma vihma otsa

40 päeva, mille jooksul olen ma vaid korra kodust väljas käinud, et poes käia

21 717 surnut ja üle 200 000 koroonaviiruse saanud inimese

Kuigi karantiini pikendatakse Hispaanias veelgi, võivad vähemalt alates järgmisest nädalast lapsed õues jalutamas käia. Peale 6 nädalat koduseinte vahel olemist! Hullumeelne ju… Mõni võib värske õhu mürgituse saada… Esialgu otsustati küll, et lapsed võivad nüüd koos vanematega ainult toidupoodi ja tubakakioskisse kaasa minna, aga siis saadi õnneks ise ka oma jaburusest aru ja muudeti ümber….et ikka jalutada ka võib. Sest siiani on koertel ka Hispaanias rohkem õigusi olnud, kui lastel.

Kuna märts-aprill on sel aastal kohe eriliselt vihmased olnud, tahaks ma niiväga välja, matkama, kogu selle õitseva looduse sekka. Vaadata, mis kus õitseb. Tahaks pildistada…

Ma kõndisin alati päevas oma 10 000 kuni 20 000 sammu. Nüüd ainult elutuba-magamistuba-köök-trajektooril. Füüsiliselt ja vaimselt võtab nõrgaks küll…

See kriis on igatahes kõik elu ja plaanid pea peale pööranud. Ta tuli ikka vägaväga kehval ajal. Just hakkas tööalaselt stabiilsemaks minema, tööd hakkas tekkima rohkem, kui kahekesi ära teha jõudsime. Ja me olime just kodulaenu saamiseks panka minemas, plaanisime veits hullumeelse sammuna mustlaste sekka kolida. Tunneli lõpus oli täitsa valgust näha noh. Ja nüüd – kes teab. Mis see uus maailm ja uus majandus ja elukorraldus toob. Kes jääb ellu, kellel hoopis närvid otsad annavad.

Ma jõudsin ka sinna hetke, kus laste koduõppest on kopp ette saanud.Kaua võib, ei jõua enam! Võitle nagu seitsmepealise lohega. Üks ülesanne tehtud, tuleb selle asemele kohe kolm uut. Millal see lõppeb? See on ju tegelikult täiskohaga lisatöö, miks on vaja niigi hulluks minemise äärel olevaid lapsevanemaid veelgi enam proovile panna?

Karantiinipäevade tipphetked on nüüd katusele pesu kuivama viimised, vot just sinna olemegi eluga jõudnud…

Rubriigid: Minu Hispaania, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

7 Responses to OMG, juba 40 päeva karantiinis!

 1. Rohelohe ütles:

  See laste mitte õue lubamine on täiesti arusaamatu ja inimpiinajalik piirang ning on hea, et see teil lõpuks mööda saab.

  Mustlaste hulka kolimine… Ilmselt Hispaanias lahe (kui ma ei eksi, on nemad ajalooliselt peamised flamencotajad?), aga kui sa ütled “mustlane” mõtlen ma kohe Bulgaaria omade peale ja nende külades-getodes ma küll elada ei tahaks. Mul oli kunagi mustlastest “Arabella, mereröövli tütar” raamatust tulenev romantiline nägemus, aga siis läksin ma häälega Rumeeniasse ja mu illusioon purunes juba piiripunktis… Tihe Bulgaarias viibimine ei ole neid kilde kuidagi kokku lappida aidanud. Pigem vastupidi…

  Liked by 1 person

  • Mar ütles:

   Jaa, rumaania v bulgaaria mustlaste sekka ei koliks relva ähvardusel ka 😀 Hispaania omad rohkem integreerunud jne, aga oleneb ka, igale “mustlastänavale” v linnaossa ei koliks ma ka, liiga crazy oleks. Samas mingid piirkonnad on ok. See, kuhu me oleks kolinud on selline vahepealne. Käisime korra enne koroonakriisi päevasel ajal, kui lapsed koolis, seal. Maja ümber oli igas vanuses lapsi, kes oleks võinud hoopis koolis olla. Ühe nurga peal oli pere, mängisid kitarri ja laulsid , kuked sibasid ja kiresid ümberringi (kukevõitluseks kasvatavad), üle 10 vähemalt. Ühest aknast nägin, et visati suvalt cocapurk alla, hunnik prügi oli juba sinna ette kogunenud. Samas noh, “viisakaid” inimesi oli ka ikka näha 😀

   Liked by 1 person

  • MariAn ütles:

   UK-s sai just 30 p2eva garantiini, 28 p2eva kui viimati oma aiav2ravast v2lja astusin. 18 000 surnut, 133 000 nakatunut. N2dalake enne kogu seda jama s6itis yks hull me parkivale autole maja eest otsa, see on siiamaani remondis, vajalikke juppe pole v6imalik tellida. Koolid on kinni v2hemalt augustini, poes k2ik korra n2dalas on nagu special mission (j2tan selle oma tugevama poole hooleks). Siiski me v6ime k2ia korra p2evas jalutamas, j2rgides 2+2 reeglit. 6nneks on meil oma privaatne aed kus lapsed saavad igap2evaselt k2ia ja t6ukekaga s6ita ymber majanurga 😀 K6ik lauam2ngud on l2bi m2ngitud, thank god for Netflix 😀 Hoidke ennast 🙂

   Liked by 1 person

   • Ruth ütles:

    Kust seda uudist lugeda saab, et UK-s koolid vähemalt augustini kinni jäävad? Pigem käib ju just jutt, et algkoole tahetakse esmajärjekorras varsti avada, kuigi ega hetkel ei ole veel keegi mingeid kindlaid kuupäevi karantiini lõdvestamise kohta jaganud.

    Meeldib

   • Mar ütles:

    Mulle tundub, et siin ka pole sel õppeaastal enam lootust kooli saada, kui isegi jalutamise ümber nii suur poleemika oli 😀 Praeguse seisuga pikendati 10maini karantiin, peale seda vast hakatakse tasakesi järkjärgult normaalsuse poole sättima (kui veab :D)

    Meeldib

 2. Anonüümne ütles:

  Ruth, Sotimaa poole peal v6ttis eile keegi t2htsam haridustegelane s6na sel teemal. Kindel muidugi ei ole, s6num on et enne Augustit ei saa garanteerida et koolid avatakse. Infot on palju ja igasugust. T66tan ise koolis ja v2hemalt meil on v2ga v2het6en2oline et enne Augustit tavap2raselt t66postile naasen. Loodame et l2heb k6ik see ruttu yle ja saavad lapsed tavaelu ja rutiini juure naasda.

  Meeldib

  • Ruth ütles:

   Ok, saan nüüd aru, et jutt käis peamiselt Sotimaast ja mitte UK-st tevikuna. Kuigi nii Sotimaa kui ka Inglismaa kuuluvad UK-sse, siis tegelikult on neil teistsugune haridussüsteem ja ka valitsus ning seega ei saa Sotimaa jutte terve UK alla panna 🙂 Inglismaal räägitakse pigem seda, et lootust on, et vähemalt osa lapsi saavad tagasi kooli peale mai koolivaheaega…aga eks seda näita aeg.

   Hispaania ja Itaalia puhul aga tundub see ikka väga karm, et lapsi nii pikalt üldse õue ei lastud 😦 Oma aias vast ikka lubati inimestel olla, kui nad eramajas elavad?
   Blogi põhjal tundub, et te olete nii hästi hakkama saanud ja poisid on sul ka muidu nii võrratud 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s