Palju maksab?

DSC_2628.JPG

Facebookis on mitmeid “eestlased hispaanias/malagas/etc ” gruppe ja vähemalt kord nädalas küsib seal keegi jälle, et palju Hispaanias toit, korteri üürimine jne maksab. Üldiselt jäetaksegi see küsimus sedasi ümmarguselt ja täpsustusteta nii et paljudel kordadel ei viitsi keegi neile vastata ka.

Ma vaatasin, et olen juba 2 aastat meie kulude-tulude kohta arvet pidanud, et võin siis oma panuse ka statistikasse jagada.

Korteri üürimine: 700 eur (4 magamistuba, Malaga vanalinnas, suletud ja müravaba piirkond). Nt 2-magamistoaga maksis meil 475, aga siis olid hinnad odavamad ka. Kusjuures toa üürimine maksab praegusel ajal enamasti 200-300 eur/kuu .

Toit: 500 eur (4-liikmeline pere + 2 kassi, siia on arvutatud ka majapidamistooted jne, ühesõnaga kõik, mida toidupoest osta saab)

Elekter: 86 eur (kondika pealt kokku ei hoia, lisaks on veel puhur, pesu peseme tihti, veekeetjat kasutan sada korda päevas, arvuti käib 24/7 non-stop jne)

Gaas: 30 eur (soe vesi on meil gaasiga)

Vesi: tasuta (kuna see nii väike asi, siis meie omanik ei võta vee eest raha, on nö üürihinna sisse juba arvestatud, aga osad omanikud võtavad, u 20 eur kuus nt on läinud mõne teise koha näitel)

Internet + mobiilid: 120 eur (kodune kiire adsl + 2 mobiilipaketti + 2 telefoni järelmaksud)

Väljaskäimine: 65 eur (kohvikud, peod ja muud väljasistumised, türgikast möödaminnes võetud friikad v kebab jne)

Laste koolisöök: 180 eur (täiskuu) See on mitmekäiguline koolilõuna kahele lapsele, u 4 eur/päev tuleb nina peale sel aastal. Eelmine aasta oli odavam. Aga kui aasta keskmine võtta (suvekuud on ju 0), tuli eemisel aastal 55 eur/kuu (üks laps) ja sel aastal tuleb 67 eur/kuu lapse kohta.

Riided, jalanõud, meik jne : 78 eur (ise oleksin arvanud, et see number on väiksem, kuna oma arust ostame riideid äga harva…aga noh, kui järele hakata mõtlema, siis nelja inimese peale võib selline number vabalt kokku tulla.

Ei ole vist erilist vahet Eesti hindadega? Palju teil elu peale kulub?

This entry was posted in Malaga, Minu Hispaania. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s