Statistikat

Esimesed blogid, mida ma oma elus üldse lugema hakkasin, olid erinevad Hispaaniasse kolinud eestlaste blogid. Ei teadnud ma midagi ei Mallukast ega teistest Eesti popimatest blogidest – kogu see maailm oli minust mööda läinud. Kes see ikka viitsib teiste inimeste hallist argipäevast lugeda, kui raamatupoed on põnevaid raamatuid täis.

Aga samas, kes siis välismaale kolidest blogima ei hakkaks! Nii ka mina. Kõik oli uus ja põnev ning vaja kindlasti üles talletada ja kodustega jagada. Ilmselt on iga #eluvälismaal blogi algus täpselt sama – lihtsam on ju uudised ühe korra blogisse kirjutada, kui sadu kordi järjest perele, sõpradele ja sugulastele üle korrata. Ja endal ju ka pärast hea sirvida ja meenutada. Kaks kärbest ühe hoobiga.

Tasapisi, vargsi ja kikivarvul hakkasid mu lugemisvarasse nõnda ikkagi erinevad blogid sisse hiilima – põhiliselt ikka teiste võõrsil seiklevate eestlaste omad, sest nende lugudes oli tihti äratundmisrõõmu. Aga vähehaaval lisandus ka eesti blogisid, kuni hommikune ajalehelugemine asendus hommikuse blogilugemisega ja kui raamatu lugemiseks on väikeste laste kõrvalt raske paar rahulikku tundi (või päeva) leida, siis 10 minutit blogide jaoks ikka leiab. See on see, kui annad hundile sõrme, varsti on ikka terve käsi läinud.

Samas, nüüd 6 aastat hiljem on endiselt üle poole blogidest, mida loen, teiste minusuguste laia maailma kolama läinud eestlaste omad. Professionaalne huvi noh. Ma ise eeldasin, et see on nö vastastikune asi, aga jäin täna blogi statistikat vaatama ja panin tähele, et hoopis Eesti-eestlastel on Hispaania elu-olu vastu kõige suurem huvi.

Kuue aasta keskmine statistika siin:

 • Eesti lugejaid – 73.3%
 • Hispaania lugejad: 10.3%
 • USA lugejad: 3.4%
 • Soome lugejad: 2.9%
 • Rootsi lugejad: 1,6%

Lisaks loetakse veel UK-st, Saksamaalt, Poolast, Belgiast, Prantsusmaalt, Iirimaalt, Taanist, Norrast jne. Mõnikord igasugustest põnevatest kohtadest ka. Aga näiteks terve Aafrika mandri pealt ega Lõuna-Ameerikast pole siia kordagi piilutud. Hiinast ka mitte.

Veel statistikast – enamasti googeldatakse blogi otsides “seitsme maa ja mere taga hispaania” või midagi sarnast, sajal erineval kujul. Aga veel põnevaid blogisse sattumise viise:

 • “hispaania ämblikud” (enda arust ma neist kirjutanud ei ole… aga kes seda enam mäletab)
 • “1 seitsmest päkapikust” (misasja? mina ei ole igatahes)
 • “tellima hiinast voodi” (jep, sellest olen kirjutanud küll)
 • “hapukoor hispaanias” (täitsa olemas igas toidupoes)
 • “kes käinud malagas” (mina!)
 • “hispaanias kahe lapsega blogi” (kaks kassi ka!)
 • “üürihinnad malaga” (see pakub ikka paljudele huvi)

Kahjuks pole enamus otsingusõnu teada, vaid “unknown search terms” all. See on kindlasti see kõige mahlasem osa!

Aaa, muide, statistika järgi ei tasu pühapäeviti blogisse ega kusagile mujale postitada… aga keda see statistika ikka huvitab…

LRM IMG_20190906_124358_354

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s