Update

coronavirus-travel

Koroonauudised on iga päev järjest hullemad, nii siin kui Eestis, ja ma ei taha neid viimasel ajal enam lugedagi, veel vähem siis teistega jagada. Tõesti elaksime nagu mingis ebareaalses maailmalõpu õudusfilmis. Nii et ma saan täitsa aru neist, kes on silma kinni pigistanud ja praegust olukorda ignovad, sest see nii tundub ju tõesti lihtsam.

Aga samas tahaks ikka kirja panna, mis seis meil siin on, sest noh, need praegused päevad/nädalad/kuud lähevad ilmselgelt ajalukku. Mitte ainult kuulsa 2020 vetsupaberidefitsiidina, nagu esialgu naiivselt lootsime, vaid ka päriselt hullumeelse, ebareaalse ja kurva ajana.

Esmaspäevaks oli seis selline:

https://sobranna.postimees.ee/6931152/eestlanna-hispaanias-vaatame-arusaamatusega-eestit-kus-on-voimalik-veel-olukorda-paasta-kuid-seda-ei-tehta

Selle artikli kirjutamise hetkel mõtlesin ma tõesti, et nüüd on ehk viiruse lagi saavutatud ja olukord hakkab tasapisi leebuma. Sest noh, hullemaks ju enam minna ei saa. Tutkit. Kahe päevaga on nüüd veel 15 000 nakatunud inimest lisandunud. Kokku juba 47 600, kellest üle poole on haiglaravil. Koroonasurmasid on Hispaanias juba rohkem, kui Hiinas – 3400. Ja karantiini algusest on juba 10 päeva möödas… teoorias peaks kõigi nende numbrite hullumeelne kasv juba pidurduma. Madriidis on olukord ikka üli-crazy ja linna jäähallist tehti nüüd ajutine surnukuur. Kaitsevahenditest on täielik puudus ja arstid ka muudkui haigestuvad jne.

Kaua veel?

Aga. Nagu ma aru olen saanud, siis positiivne meel aitab sellistel rasketel aegadel mitte auku vajuda. Nii et helgema poole pealt:

  • Sel aastal pole ma õnneks ilmselt ainuke, kes pole suveks rannavormi saavutanud. Kõik ju muudkui söövad ja joovad nonstop.
  • seoses eelmise punktiga – lugesin lehest, et viimase nädala jooksul on Hispaanias õllemüük poodides hüppeliselt kasvanud, mingi 80% vist lausa oli.
  • praegu on ideaalne aeg harjutada juukseid vähema pesemisega või mingeid muidu drastilisi asju oma välimusega ette võtta…
  • Inimesed, kes muidu seda ei tee, tegelevad nüüd ehk oma lastega rohkem 🙂 Üldse on oma lähedaste jaoks rohkem aega (välja arvatud haiged ja arstid jne ofc).
  • Hommikuti saab kaua magada! (eriti peale seda, kui peale laste magama panemist on öösel kella neljani viikingute uusi osasid vaadatud)
  • Nagu näha. siis võitluses facebook versus instagram ruulib kriisimaailmas ikka see esimene 😀
  • Tore, et rahvas pole huumorimeelt kaotanud ja igasuguseid meeme ja nalju tuleb nagu Vändrast saelaudu. P.S. Kas olete ikka kõik facebookis vetsupaberi/ost/müük/rent grupiga liitunud? (16 000 liiget!)

covid-19-cure

Rubriigid: Minu Hispaania, Veini kõrvale lobajuttu, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s