Kevadine Andaluusia

Sain üle saja aasta välja loodusesse ja nüüd on mu telefon juba paari päevaga lillepiltidest lihtsalt umbes. Panen nad siis siia hoiule, eks 🙂

20200427_19335220200427_19414620200427_19435420200427_20170720200427_201747

Ja juba on mai! Minu lemmik-kuu. Mitte ainult sellepärast, et sünnipäev, vaid ta ongi selline kõige-kõigem kuu alati olnud, niikaua kui end mäletan. Loodus on nii värske ja läheb järjest rohelisemaks, ja sirelid ja piibelehed… Ja koolivaheaeg on nii-nii lähedal. Ja kõik parim on alles ees, suvi pole veel alanud, seega ei pea ka kartma, et sügis läheneks…

Hispaanias on mail muidugi natuke teine tähendus. Et enam ei ole toas külm. Et saab koguaeg aknad lahti hoida. Et saab paljajalu toas käia. Saab pruuniks teiseks juuniks. Sirelite ja piibelehtede asemel on teised lilled. Jacarandad õitsevad (suur lillade õitega puu). Sügise tulekut ei pea veel nii pea kartma, sest on NII-NII kaugel.

See aasta on mai lisaks tervele Hispaaniale ka pikast vangistusest pääsemise kuu. Me oleme juba nädal aega võinud lastega jalutada ning alates tänasest võivad ka need vaesekesed, kellel pole ei koera ega lapsi, õue minna. Sportida, jalutada, värkest õhku hingata, d-vitamiini saada. End elus tunda.

20200427_200147DSC_3344-220200429_201547

See on ilmselgelt üsnagi rocket-science, mis kell ja kes õues võivad käia, ja kogu see koroonakriisist väjumine koos oma faaside ja kõigega. Aga lõppkokkuvõttes on lihtsalt hea ja inimlik, et võib lõpuks õue jalutama minna ja las need faasid ja kogu muu absurdsus siis jääb. Hindamegi siis neid pisiasju, väikseid rõõme.

Ja siis tuli mulle eile meelde, et tahtsin juba pool aastat tagasi nende küsimuste kohta videokese teha, mida mult Hispaania kohta kõige rohkem küsitakse. Sellist nö korralikku jutuvideot ei olnud lastega jalutades mugav teha, kohe kui maha istusin, olid nad juba kes teab kuhu jooksnud. Ja siis pole mul veel telefoni selfipulka ka, aga käsi väsib telo hoidmisest ära. Ja ma endiselt vihkan videos enda hääle kuulmist 😀 Ühesõnaga, maa on külmunud ja kärss on kärnas. Nii et selline väike kokkuvõtlik ja pigem visuaalile rõhku panev video tuli esialgu 😀 (nii palju, kui telefoniga seda visuaali annab püüda muidugi)

Et alustame siis kevadega. Teinekord räägin siis ehk pikemalt ja teistest aastaaegadest ka. Võib olla…

Rubriigid: Botaanikahuvilistele, Fotograafia, Malaga, Minu Hispaania, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Kevadine Andaluusia

  1. karin ütles:

    Hehe, meil Küprosel täpselt sama lugu- nüüd on piisavalt soe õues, et ka toas on soe ja aknaid saab lahti hoida kogu päeva. Väga-väga ilusad fotod- eriti tuulte poolt painutatud viljapead!

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s