Vaatenurk

See on ammu teada fakt, et sotsiaalmeedia on üks totaalne kurjajuur. Sest kõigil läheb ju nii hästi, lust ja lillepidu ja trillallaa-trullallaa, ja kogu selle “edukuse” nägemine võtab lõpuks enesehinnangu alla. Nii et ma näitan siis vahelduseks pahupoolt ka, et kõik saaksid end korraks hästi kah tunda.

Ühesõnaga, tihtilugu kui keegi oma raskest elust räägib, mõtlen, et oeh, äkki peaksin oma külmkappi näitama ja tal hakkaks kohe parem. Või mis oma, külmkapp ju korteriomaniku jagu, aga sisu meie. Vahel ikka teen tast pilti, et kui tulevikus mõne tühiasja peale peaksin hädaldama, siis saaksin seda vaadata ja tunda, et huuuh tegelt ju all good, mul on elus palju halvemini ka olnud.

20200824_134605

viimased vaprad: sidrunijupp ja tükike ingverit

Aga teate, ma tegelikult ise olen õppinud sinna külmkappi teise pilguga vaatama ja ei näe enam, et issand kui pekkis kõik on, vaid seda, et vaat kui hea, et meil on külmkapp, kuhu vesi jahenema panna. Või üldse, et vesi on. Mitte kõigil inimestel maailmas pole veega nii hästi. Ja seda, et tänu tühjale külmkapile viitsime me mingitest sada aastat kapinurgas olevatest kuivainetest miskit kokku vaaritada. Või et kui laste üks lemmiksöökidest on puder (soolaga), siis mina söön putru ainult siis, kui tõesti mitte midagi muud ei ole.  Kusjuures, olgu see külmkapp nii pungil täis kui tahes, mu üheks lemmiktoiduks on tegelikult hoopis kiirnuudlid (bomš-spagetid, nagu Artjom ütleb)…

Tõe huvides mainin ikka ära, et ega ta alati selline tühi ei ole, vahepeal lihtsalt juhtub, et just siis, kui kõik on otsa saanud, ei tule igasugused laekumised ja töötasud, millega oleme arvestanud, õigeks ajaks. See on suht Murphy. Ma ei tea, miks ma ei õpi sellega arvestama, et ei ole mõtet õigeagsete laekumistega arvestada. Ja siis ongi valik, et kas nutta ja end haletseda, või saada aru, et see on vaid üks selline veider hetk ja asjade kokkulangemine ja noh, praekartulid it is.

See positiivne vaatenurk on muidugi midagi, mis sellistel hetkedel ise ei tule ja mille kallal peab tegelikult ikka vaeva nägema. Et igas probleemis näha midagi head, mingit lahendust, seda, mille jaoks ta hea on, mida tast õppida. Ma ka alles level 1 selles vallas, pidevalt pean endale meelde tuletama. Et mingi ajutine hetk ikkagi ei defineeri mind/meid inimesena ja et selliste hetkede üle on targem hoopis naerda.

Rubriigid: Veini kõrvale lobajuttu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

7 Responses to Vaatenurk

 1. .. ütles:

  Tean, mis tunne on saada palk 17 päeva hiljem.

  Meeldib

 2. Tiiu Gellert ütles:

  Jah, kui sellist vaadet juba koolis ja kodus varakult õpetataks, oleks pingevabam olla!

  Liked by 1 person

  • Mar ütles:

   Eks ta kipub elu keeristes-pööristes ununema ka, isegi kui kunagi käpas on olnud…

   Meeldib

  • Anonüümne ütles:

   Oi, ma just pilti nähes mõtlesin, et kuidas Tiiu seda vaatab. Aga näen, et elad üle! Mulle meeldub, et annad noortele võimaluse omi valikuid teha. Ja eks me siis astume ringi, kui on antud kuidagi märku, et meilt seda oodatakse. Marju, külmkappi tuulutades puhastud ka ise. Ma küll ei tea, kuidas see 2 kasvava tüübiga koos toimub… Kahju, et ei oska siia vastavaid emotikone lisada. Tädi Maie

   Liked by 1 person

   • Mar ütles:

    Eks see külmkapisisu on nagu kõik muugi siin elus – tuleb ja läheb. Ja eks see piltki sai tookord pigem naljaga ja praeguse veidra 2020 aasta mälestuseks tehtud… ja natuke protesti mõttes ka, sest normiks on näidata ainult elu ilusat külge, jõukust, uhked autod-käekellad-villad-jahid jne. Mina tahaks näha, kuidas inimestel PÄRISELT läheb, ilma igasuguse poosetamiseta.

    Aga mul on tõesti mõistva perega vedanud. Küll kaugel, aga tunnen alati, et see tugivõrk on mul olemas, kui peaksin sel oma unistuste tagaajamise teel turnides alla kukkuma 🙂

    P.S. See on nii armas, et viitsid vahel sõna sekka öelda 🙂 Tervist ja päikest!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s