Juunilõpu uudiskiri

Mul on vist maailma kiireimad viimased kuu-kaks olnud. No nii totaalne ajapuudus, et anna või otsad. Enda asjadeks, blogiks, kirjutamiseks jne polegi enam üldse aega olnud. Täiega kurb! Tass tühjeneb noh. Mitu videokest ka kokku monteerimata, juhtub vist nagu selleaastase jõuluvideoga, et õigel ajal ei jõua ja märtsis polnud enam väga aktuaalne, eksole. Ühesõnaga, tahaks nii tööasjadega kui oma tegemistega järjepeale jõuda, et ei peaks igal puhkehetkel kõigi tegemata tööde pärast süümekaid tundma. Nt see nädalalõpp oli esimene üle kuude või isegi terve aasta, mil me puhkasime. KAKS päeva järjest, eksole! Me mõlemad. Ei ühtegi töökõnet, kirja, fotoshooti, pilditöötlemist. Olime hoopis laste ja muu seltskonnaga tsivilisatsioonist väljas telkimas. Aga oi, kuidas see nüke meie ajapuudust ja tegemata tööde hunnikut kasvatas! Õudne! Ei ole ok niimoodi elada. Samas, kuidagi peab ju end läbi murdma… (p.s. mitte ajada segamini sõnaga “pooleks murdma”) Muidu selles mõtes oleme me ikka tegelikult jooksvalt ka tublid olnud, et korra-paar nädalas ikka võtame vaba õhtupooliku ja läheme lastega randa/mäkke/matkale vms. Aga et TERVE päev, või lausa mitu, see on ikka väga erakordne juhus. Kuigi ei tohiks ju olla ideaalis.

Nii et vot nüüd mõtlesin, et poogen, tulen jutustan natuke ka vahelduseks. Kaua sa jõuad asjalik olla! Kell juba öö.

Esiteks hakkas 25ndast juunist lastel koolivaheaeg. Nagu ma juba instas selle teema mõnda aega tagasi kokku võtsin, siis

plussid:

 • hüvasti kell 6.55 undama hakkav äratuskell, nüüd saab lõpuks hommikuti magada
 • ei mingeid tüütuid kodutöid koolist

miinused:

 • head aega kodurahu ja vaikus!
 • toad pööratakse loetud minutite jooksul peapeale
 • kodukontor muutub jälle väga suureks väljakutseks
 • millal ma nüüd salaja maiustada saan?
 • 18 000 sammu päevas asendub heal juhul max 8000ga

Tunnistused saadi ka, Aleksandr sai vist oma elu esimese 10 😛 Üldse oli tal tubli areng sel aastal. Vastupidiselt Danielile, kellel nt käekiri aasta jooksul hoopis lohakamaks muutus. Daniel on üldse üks kaval suslik noh. Õpetaja rääkis mingi kuu tagasi, et neile tuli üks uus laps kuskilt Venemaalt, kes hispaania keelt vabšee ei oska. Õpetaja küsis siis kohe Dani käest, et kuule, sina ju oskasid vene keelt, saad aidata tõlkida talle. Dani olevat vastanud, et mkmm, ei mäleta enam vene keelt. Ai milline valevorst noh! Ise räägib ju vene keelt kõikidest keeltest kõige paremini noh.

Aleksandri õpetaja läheb kahjuks jälle ära, ma nii kurb

Kooliteemadel jätkates, siis ma sain eile teada, et saingi keeltekooli sisse ja koha. Pean tunnistama, et lootsin salaja, et ei saa :S Ma ju mäletan eelmisest korrast, kui palju aega ja energiat see võttis. Viimased kuud, või õigemini, viimane pool aastat oli juba nii väss, et pidasin lakkamatult plaani pooleli jätta. On siis vaja seda piina jälle endale teha? Eks näis, mingi 10 päeva on aega otsustada nüüd, kas matrikuleerin end või mitte…

Kolmas pommuudis ka – juba mitu päeva võib meil ka siin õues maskideta ringi käia. Seda muidugi juhul, kui suudad kõigist inimestest 1.5 meetri kaugusele hoida. Ma olen igatahes üliõnnelik selle arengu üle! Tänavapildis on praegu siiski maskivabasid inimesi endiselt ülivähe. Alguses arvasin, et nad ehk ei tea sellest uuest reeglist. Aga nüüdseks olen aru saanud, et paljud inimesed endiselt kardavad ja arvavad, et see maskivaba jalutamine tuli liiga ruttu. No ma ei tea, kui mõelda, et baarides-kohvikutes-restodes ja muudel koosviibimistel ja siseüritustel istutakse trobikondade kaupa ninapidi maskivabalt koos, aga õues jalutavad inimesed ühekaupa maskides, siis on siin nagu mingi kerge loogikaviga mu meelest. Aga jeerum küll, 13 kuud kandsime kõikjal kodust väljas maske. Kas on üldse veel mõni nii karmide meetmetega riik olnud sel pandeemia-ajal? Aga noh, tükki küljest ära ei võtnud, nii et mis seal ikka. Mis ei tapa teeb tugevaks?

Mis veel… aa, statistikaks ja teadmiseks, keda huvitab. Mulle endale ka meeldetuletuseks: need kliendid, kes juba alguses hinna osas kõvasti kauplevad ja väidavad, et tahavad ainult natuke jne. Nendest tasub eemale hoida, sest minu vaatlused ja elukogemus näitavad, et 100% kindlusega tuleb nendega pärast veel jageleda, küll pole neil arve maksmiseks raha ja venitatakse mitu kuud, või tahetakse kõvasti rohkem pilte ikkagi, (aga tasuta!) või ei olda millegagi rahul vms ja tuleb midagi ümber teha. Murphy.

Täiesti lambikas asi, mida täna sotsiaalmeedias tähele panin: inimesed, kes omadega on pahuksis või raskes kohas (ja me kõik ju mingil eluhetkel oleme) muutuvad hästi ründavaks ja ebaviisakaks, võtavad kohe kaitsepositsiooni ja eeldavad, et kõik on vaenlased. Käed automaatselt rusikas. Nagu haavatud metsloomad, eks.

Oeh, ma võin varsti lausa antropoloogiks hakata 😀

Ja veel tahtsin ma küsida – kuidas teie olete ümber käinud nende kokkulepete ja lubadustega, mis on tehtud millalgi suhte alguses või enne abielu ja lapsi? Nt a la, et kui lapsed saame, siis meil küll ei hakka nii olema, et naine on lastega kodus ja mees pidutseb öösiti sõpradega väljas. Vms. Kas olete aja jooksul kohanenud, järele andnud, vaatenurki elule muutnud? Või on mõlemapoolselt kõik need kokkulepped püsinud?

Rubriigid: Veini kõrvale lobajuttu, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Juunilõpu uudiskiri

 1. Rohelohe ütles:

  Tore, et tagasi oled ja veidi puhata said 🙂

  Me otseselt mingeid kokkuleppeid enne lapsi ei teinud, aga me teadsime teineteist piisavalt hästi, seega N. eriliselt ei üllatunud, et meil lastekohustus enam-vähem 50-50 jagatud on. Ma ei teagi, kas sellist asja saab otseselt kokku leppida ehkki rääkida tasuks sellest küll (me vist mingitel hetkedel arutasime või siis mina teatasin, et ega ma üksikemaks hakka, sina panustad samapalju), et eeldused-ootused paigas oleks. Mõlemal poolel. Ma olen ise näinud kõrvalt juhte, kus naine monopoliseerib lapsega tegelemise endale ära ja siis hiljem kurdab, et mees ikka ei oska ja ei taha (ehkki tegelikult isegi tahaks, aga teda on aasta aega tõrjutud ja tekitatud tunne, et ta ei oska lapsega olla). Konksuga asi 🙂

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s