Hääd uut

Täna võib vist veel soovida?

Kuusk välja viidud? Meie oma on veel täitsa ilus (otse Eestist, pea kuu aega juba vaasis olnud) ja noh, siin pole ju veel pühad läbi ka. Täna on ju kolmekuningapäev – see hispaanlaste kingisajupäev, pühade kulminatsioon.

Ma olen ajaga seda usku läinud, et milline on uue aasta esimene päev, selliseks see aasta kipub ka kujunema. Nt on olnud aastaid, kus me Artjomiga juba esimesel jaanuaril mingi suvateema pärast tülitseme ja noh, ega pole head aastad olnud kah. 2020 aasta esimene jaanuar oli meil selline, et olime terve päeva kodus, mängisime lastega lauamänge, sõime sushit, käisime kõik koos rõdul päikest nautimas. Kas ma pean üldse täpsustama, milline see aasta tuli? Karantiinikuudel rõdul päevitades ja unistavalt õue vaadates tuli mulle see esimene jaanuar vägagi selgelt meelde. 2021 esimene jaanuar oli meil õnnelik ja veel kolimise/lahtipakkimise/ümberkorraldamise tähe all. (muidugi 100% kindel ei saa olla, sest blogis valitses vaikus ja telefonis pole ka ühtegi pilti sest päevast, nii kibekiire oli vist). Mis ma oskan öelda, saigi siin aasta lõpus alles mõned viimased asjad viimasest toanurgas konutanud karbist lahti pakitud, aga kodu üle oleme endiselt õnnelikud ja kiire oli ka koguaeg.

Sel aastal oli meil väga mõnus ja tšill esimene jaanuar. Sai kaua magada, mõned tunnid tööd teha ja siis sõpradega jalutamas ja piknikul käidud. Randa väike majake ehitatud… Auto veel töötas (viimast päeva). Ilm oli ka imeline.

mättad
Hispaania pikim puusild, 270m

Ja tegelikul on kõik järgnevad päevad ka sama toredad olnud. Segu kaua magamisest, tööst ja sõpradega kokkusaamisest. Ideaalne kombo, ma ütlen! Ilmad on ka väga soosivad olnud, sai lausa t-särgiväel mere ääres grillitud. Kuigi, ühtlasi tähendab see ka seda, et TERVE käesoleva aasta peale pole mitte ühtegi veinivaba päeva olnud… (P.S. Aitäh Siret, vaatasime just Jupiterist “Järgmise ringi” ka ära)

Täna on igatahes esimene mittesotsiaalne päev plaanis, aga näed, pole mul see sotsialiseerimisekarikas veel päris täis saanud, tulin ikka siia oma blogisõpradega kah jutustama (selle aasta essa postitus!)

Natuke on isegi kahju, et juba 10ndast hakkab jälle lastel kool ja need varahommikused ärkamised. Ma olen vist pigem öö- kui hommikuinimne. Nt ükspäev tegin siin kaheni öösel tööd ja oli mõnus, iga kell valiksin hilisõhtuse töötamise varahommikuse asemel…

Hea vähemalt, et kool kella üheksast algab, mitte varem…

Cabalgata de Reyes oli ka sel aastal. Olime esimest korda siin ida-Malaga cabalgatal, muidu alati ikka kesklinna-omal käinud. Plussid ja miinused, ma ütleks. Siin oli rahvast vähem ja kommi jätkus oi-kui-palju ja ei pidanud kellegagi külg-külje vastas aelema (vaatasin kesklinna oma pilte, mingit distancia de seguridadi küll ei olnud seal ja rahvast kui murdu…). Lapsed said kokku pea 7 kg kommi. No terveks aastaks ja rohkemgi jagub. Samas oli siin see rongkäik lühem, vähem kaarikuid, vähem akrobaate, vähem silmailu. Aga imeline ja südantsoojendav oli ta sellegipoolest.

Toredat aastat!

Rubriigid: Veini kõrvale lobajuttu, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Hääd uut

  1. punanemammu ütles:

    Vahvat aastat, hulgaliselt avastamis-ja kogemisrõõmu, mida mälestusteks talletada.

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s