Programmeerimine, usk ja muud seesugust värki

Kas teil on ka elus tihti nii, et üks juhuslik asi viib teiseni ja tekib selline tunne, et ahaa, see on ette määratud? Mul on ülitihti neid asju. Ei tule isegi meelde niimoodi lambist, aga üsna igapäevaselt.

Noh, umbes, et vaatasime siin just ühel õhtul La La Landi (seal on palju castingutest ja läbilöömisest ja unistuste tagaajamisest) ja küsisin Artjomilt, mis unistused tal on jäänud realiseerimata. Ta arvas, et tahtis küll noorena, et metalbändiga maailmakuulsaks saaks, aga see võib-olla polekski hea asi, hea elu olnud. Et näiteks näitleja oleks palju toredam olla. Ja järgmisel hommikul kohvi kõrvale facebooki scrollides näen: täna, kohe-kohe, paari tunni pärast on Malagas ühe uue Netflixi seriaali jaoks casting. Taustanäitlejateks otsiti kõiki, isegi lapsi (nii et läksime kõik), aga Artjom saab isegi pisiosadele kandideerida (seal vaja eelnevat kogemust jne, mida temal meist ainukesena ka on).

Või see, mis siin hiljuti kirjutasin, et lapsed rääkisid meie viikinglaeva-autost ja koju astudes leidsid viiking-kassi eest.

Või näiteks see lugu, mis raamatusse ka sai, et ostsime lastega need jeti-saapad ja järgmisel hommikul oli lumi maas. Ok, rahe tegelikult, poteito -potaato. Seda, et Malagas oleks maa valge juhtub pmst kord eluea jooksul.

Või mõtlen kellelegi ja ta kohe helistab või kirjutab.

Või mõtlen mingile kuid tagasi seisma jäänud teemale ja samal päeval hakkabki see teema ootamatult edasi hargnema, st et teine pool on samuti samal ajal sellest mõelnud.

Või ma loen mingit raamatut ja keegi mainib sealt varsti mingit detaili.

Või ma mõtisklen mingil teemal ja varsti satub just selleteemaline video või artikkel ette.

Või mul on mingi mure või mõte, millest tahan kirjutada ja teen wordpressi lahti ja keegi on just samal teemal bloginud.

Või kas pole mitte veider, et ma polnud terve oma elu jooksul kordagi law of one-st kuulnud ega sellest huvitatud inimestega kohtunud, ja siis järsku loen ma ühest kohast, et selline asi on olemas, ja juba kuu hiljem tutvun täiesti juhuslikult, ise otsimata inimesega, kes on selles teemas täiesti sees, pmst selle üheseaduse guru.

Et üks asi juhtub selleks, et valmistuda ette teise asja juhtumiseks. Ma tean, nii mõnigi asi on ilmselt pigem seotud valikulise tähelepanemisega, aga mitte kõik. Veel on huvitav, et tihti juhtuvad asjad lainetena. Nt kas või tööalaselt – mitu kuud pole keegi nt mingit tüüpi sessioone tahtnud ja järsku tuleb samal päeval terve hunnik soove. Või kui ootad mingite arvete laekumist – a la viiel kliendil on pikalt maksmata, ja siis järsku ühel päeval kõik nad laekuvad, korraga. Ja ütle siis, et ei ole tähtede seis noh.

Ma olen suures plaanis alati veel ka seda uskunud, et on olemas hunnik inimesi, kes satuvad ellu millegi jaoks. Need on need inimesed, kes võib-olla jooksevad vaid viivuks elust läbi, kuid kes on veel aastate ja aastakümnetegi pärast meeles, sest on mõjutanud, midagi andnud, midagi muutnud, midagi õpetanud. Üldiselt ma arvan ikka, et elu on meie endi kätes, aga sellised võtmesündmused on minu meelest juba ette määratud, vähemalt on mul selline tunne, usk (ütleb üks uskmatu inimene).

Ma tean, ma tean, šamanism ja spiritualism ja kõik nõiavärk on tänapäeval selline sõimusõna paljude jaks, “uhhuu”. Usume ikka (ainult) teadust, eks. Aga ometi on meil ilmselt kõigil mõni sõber, tuttav või pereliige, kes tõesti näeb unes nt tulevikku ette. Paljud meist usuvad natukenegi horoskoopi. Cmoon, Igor Mangi horoskoobid olid omal ajal täiega nõutud kraam ju! Vanga ettekuulutused. See noor Ladina-Ameerika tüüp, kes nägi ette nii koroont kui palju muid asju. Mind on terve elu need teemad kuidagi intrigeerinud. Juba raamaturiiuli poole vaadates näen, et olen noorena omale mingi viis šamanismist kõnelevat raamatut soetanud, nii et see on juba mingi väga ammune tõmme, mis kuidagi tasapisi mind kusagile juhatab.

Kusjuures reinkarnatsiooni usun ka nt ja loen alati totaalse põnevusega neid lugusid. Ja mõned selleteemalised aastatetagused mõtted reikikoolituselt saadavad mind siiani, tulevad mingites elusituatsioonides meelde. (jep, keegi vist väga ei tea, läbisin nooruspõlves reiki I ja II astme koolitused, aga peale laste saamist on see kõik kahjuks täiesti soiku jäänud…aga võib-olla oleks aeg taas seda teekonda jätkata?)

Aga see uskumise teema on üldse huvitav. Ma pole tüüpilise eestlasena kunagi usklik olnud, kuigi noorena üks poiss-sõber püüdis mind ikka kristlaseks muuta. Ei õnnestunud, liiga jalad-maas ja see paganlus ja looduseusk on nii kangekaelselt sees. Ja üldse, miks on vaja kümmet käsku, kas sa ilma selleta ise ei oskagi hea inimene olla? Aga veider, et ma ikkagi usun tegelikult mingeid kõrgemaid jõude ja asju, mida nö normaalsed inimesed (vist?) ei usu. Lihtsalt sisetunde järgi. Samas tean ma ühte naist, kes ei usu mitte midagi, mis pole kas teaduslikult tõestatud või mida ta pole ise kogenud. Ja ise kogeb ta pidevalt surnud hingede nägemist (ja kuulmist). Nii et seda ta usub. Aga kõik muu on ta jaoks uhhuu, sest ta ju ei tea kindlalt, kas ikka on.

Kumba sorti te olete, kas need, kes usuvad pimesi või need kes vajavad tõestust? Või ei tõmba spirituaalsed, hingeteemad (veel/enam) üldse?

P.S. Mõtlesin siia juba punkti panna, aga üle lugedes tuli pähe, et ilmselt teavad üsna vähesed, misasi see reiki veel on. Üldiselt on ta kätega tervendamine, universumi energia kanaldamine, aga: Usui Reiki I aste põhineb Jaapani maausul, mille kohaselt suheldakse nii loodusvaimude kui ka esivanemate hingedega. II aste tugineb Jaapani busdistlikule vaimsele praktikale, mida järgisid mäginõiad arendamaks oma selgeltnägemisvõimeid, et saada valgustatuks.

Rubriigid: Veini kõrvale lobajuttu, sildid: , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

5 Responses to Programmeerimine, usk ja muud seesugust värki

  1. Alex ütles:

    Manifesteerimine, eks, mai äss. Positiivne mõtlemine ja homöpaatia. Nii võib vägivalla nõiaringi ikka aastateks ja aastateks kinni jääda. Kõike ikka ei ole võimalik heaks mõelda. Elu on palju mitmetahulisem.

    Meeldib

  2. KR ütles:

    Sa panid kirja kõik selle, mida ma usun. Tänud !!

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s