Üürihinnad ja palgad

Coco sfinksib

Lugesin siin ükspäev artiklit, mille kohaselt peaks kulu elukohale (üür või kodulaen) olema kuni 33% sissetulekutest ja et Málagas (või üleüldse Hispaanias) pole kinnisvarahindasid arvestades see enam võimalik.

Hinnad on tõesti laes. Mäletan veel aegu, mil oli väga lihtne leida alla-500ne üürikas. Meie esimesed korterid olid kõik sellised. Kõige essa oli 430 eur – kesklinnas, vanalinna piiril, kolm magamistuba. Nüüd on sama asi turul topelthinnaga. Üldiselt peab kodu otsides juba tuhandega arvestama, hea vedamise ja kiire reageerimise korral leiab 700-800-euriseid ka. Oleneb muidugi suurusest ja asukohast ka, eksole. Aga see, et mingi stuudiokorter 900ga turul on, on täiesti tavaline ja need lähevad ka lõpuks loosi. Kinnisvarasaitidelt vaatab hunnikute viisi vastu üürikaid hindadega 2200, 2500 jne. Jah, mingi suvalise korteri eest, tegu pole isegi majade ega villadega. Tegin kohe paar screeshotti, et olukorda illustreerida:

Keskmine netokuupalk Málagas on kusagil 1500 kandis. Pole üldse palju võrreldes kesk-euroopa riikide või põhjamaadega. Seega oleks selliste palkade juures normaalne, et üürihinnad jääks 500 ringi, nagu vanal heal ajal. Aga kuna turism ja immigratsioon tekitavad kinnisvaraturul suure nõudluse, siis kerkivad hinnad aina kõrgemaks ja kõrgemaks. Kui pandeemia ajal tundus, et suur osa airbnb-kortereid paisati turule pikaajalisi üürnike otsima, siis nüüd on kõik jälle vanaviisi. Veel üks artikkel, mida nägin, oli, et airbnb-s on 2023. aastaks enimotsitud sihtkoht just Málaga (siin hisp keeles, siin ingl keeles). Mis on täiega tore, aga samas hirmutav ka, sest see tähendab, et hinnaralli jätkub. Praegusel ajal ei tahaks küll koduotsija kingades olla.

Málaga on esikohal. Ja ainuke Euroopa sihtkoht, mis üldse esikümnesse jõudis…

Aga mina olen endiselt happy-puppy, et elame just siin, nii kodulinna kui praeguse kodu osas 🙂 Ja no kahepeale teenime selle keskmise palga ka ära, nii et 33%-reegel on arvestades meie üürihinda isegi täidetud. Jep, autonomo-kuutasu (see, et saaks eesti mõistes fie olla) tõusis ka jälle sellest aastast, miinimumtasu on nüüd 230 eur ja maksimum 500, sõltuvalt käibest. Lisaks käibemaks, tulumaks jne… Ooooeh. Näiteks, kui kuus on 1000 eur eest fotoshoote, siis jääme me tegelikult miinusesse, peab olema kõvasti rohkem. Nii et ma olen esialgu täiega rõõmus ja uhke, et kasvõi sinnamaani oleme lõpuks jõudnud, et miinusesse ei jää ja ühe keskmise palga välja teenime, kas või kahepeale. Siit saab ainult paremuse poole minna, eksole 🙂

Ei ole banaanid. On kanaari platanod 🙂
Rubriigid: Malaga, Veini kõrvale lobajuttu, sildid: , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Üürihinnad ja palgad

 1. Aire ütles:

  Väga huvitav lugemine ♥ Kas idealista lk on selline kust eestlasena võiks otsida elamist ka ainult nn talviseks perioodiks nagu september – aprill?
  Jõudu ja tõõmu teile ☼

  Liked by 1 person

  • Mar ütles:

   Aitäh 🙂
   Mulle tundub, et idealista, fotocasa ja milanuncios sobivad pigem pikaaegse üürika otsimiseks, väga raske leida sellist, kes paari kuu kaupa nõus on. Need lühiajalised on kõik airbnb-sse kolinud.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s