- Follow Seitsme maa ja mere taga Hispaania kuningriigis on WordPress.com
-
Värsked postitused
- Pidu ja pillerkaar juuni 21, 2026
- Veel seiklusjutte mai 27, 2026
- Bosque de Niebla: sünnipäev udumetsas mai 23, 2026
- Mayo mai 10, 2026
- Seitse rasket aprill 27, 2026
Värsked kommentaarid
Pidu ja pillerkaar |…, Siit ja sealt: Semana Santa, V… Mar, Mayo Mar, Mayo nodsu, Mayo enetimm, Mayo Kategooriad
Arhiiv
Blogs I Follow
- Ritsikukodu
- vale-akadeemik
- Plaan B
- Hispaania Maitse
- 5500
- sitsidsatsidpatsid
- new york ilma glamuurita
- Blogistaja
- Paljugi võiks öelda
- ARTEMIO STUDIOS
- rohelisemrohi
- otsetee blogi
- Ritsikukodu
- Pärdikute päevaraamat
- Getteri blogipesa
- Seaside Whispers
- Kirjutamine hõbe, vaikimine kuld
- BarceDona
- Raili blogi
- Imedemaa/Wonderland
- Kristallist elu
- Indigoaalane
- Eveliisi eluviis
- Tilda ja tarakanid
- Mari Jaanus Blog
- a mida henry teeb?
- Nullkulu
- maarja blogi
- Rännakud mööda Euraasiat
- Siberi rahaboss
- maarja blogi
- In love in Ljubljana
- Puhka Malagas
- rahakratt
- https://kuussidrunit.ee/
- Minu parim elu
- Patrick Rothfuss – Blog
- MIHHAIL LOTMANI KODULEHEKÜLG - Blogi
- väga vaimukas
- imepärane loomamaailm
- Not A Blog
- Seiklused ja jutud
- dakiblogi
Category Archives: Veini kõrvale lobajuttu
Tšill
See oli eelmisel reedel, kui lastega enne magamaminekut väikest tantsulkat tegime, kui järsku maja pimedaks läks – korgid läksid välja. Kuna me mingeid erilisi elektriseadmeid ei kasutanud, kehitasin õlgu ja lülitasin elekti tagasi sisse. Kõik oli ok. Ainult et millalgi … Jätka lugemist
Rubriigid: Fotograafia, Teater/kino/kirjandus/muusika, Veini kõrvale lobajuttu
Sildid: elu, lapsed
4 kommentaari
Unenäomaailmad
Üks öö vetsuskäies mõtisklesin sügavalt selle üle, et miks suudab aju magades nii põnevaid lugusid ja süžeesid genereerida, selliseid, millest ärkvelolles ei suudaks kümmet protsendigi välja mõelda. Magades mõte lendab, fantaasial pole piire. Ootamatud üleminekud, uskumatud seosed jne. Samal ajal … Jätka lugemist
Intro (vert)
Mulle tuli hiljuti meelde, et mingi 4a tagasi (pandeemia ajal) tegid kõik ühte ägedat isiksuse testi ja ma tegin muidugi ka ja tundsin tookord seda tulemust lugedes, et rohkem täppi ei saakski minna. Mõtlesin, et kui uuesti teha, kas nüüd … Jätka lugemist
Mere ääres
Mulle nii meeldivad esimesed jaanuarid. Rohkem kui 31. detsembrid näiteks. Vana-aasta õhtu on alati selline… kergelt kohustuslik… tunne, sund on, et PEAB tähistama, midagi erilist ette võtma, planeerima. Ja samas tuleb ta alati nii ootamatult, kiiresti, just kui on peale … Jätka lugemist
2023 purgis
Üks mu jõululuuletustest on juba terve elu, väikesest tirtsust saati olnud see (lapsena muidugi ei mõistnud ma, kui eluline ta on) : Üks aasta on väga pikk, lausus laps ühel vaiksel viivul. Taat muigas: “Pai päkapikk, aastad lendavad linnutiivul.” E. … Jätka lugemist
Rubriigid: Ilu- ja moejutud, Malaga, Matkamine, Teater/kino/kirjandus/muusika, Veini kõrvale lobajuttu
Sildid: 2023, aastakokkuvõte, hispaania, Malaga
8 kommentaari
¡Feliz Navidad!
Häid jõule!!! Eelmisel aastal olid sellised “big italian family”- stiilis jõulud ja oli imetore! Sel aastal on hoopis teistmoodi, vaiksed kodused omaette jõulud. Teistmoodi toredad. Laua katan muidugi oma lemmiktoitudega… varsti hakkangi kartulisalatit hakkima. Veel on plaanis täidetud munad, praekapsas. … Jätka lugemist
Rubriigid: Veini kõrvale lobajuttu
Sildid: Christmas, detsember, jõulud, Malaga, navidad
13 kommentaari
Hispaania köök
Kristallkuul käis hiljuti Tenerifel ja kirjutas oma toiduelamustest ning veeretas palli edasi mulle kui nö kohalikule hispaania eestlasele. Nii et, siit ta tuleb! Esimese asjana mainin ära, et toit ei ole see, mille pärast mina isiklikult Hispaaniasse kolisin. Hispaania köök … Jätka lugemist
Rubriigid: Malaga, Minu Hispaania, Retseptid, Veini kõrvale lobajuttu
Sildid: andaluusia, hispaania, jamon, mereannid, toit, vahemere köök
16 kommentaari
Ilust
Vahel ikka tulevad ühes või teises naisteseltskonnas teemaks ilu ja ilustandardid. Noh väikses huumorivõtmes näiteks, et mood käib ringiratast, küllap lähevad varsti renessansiaegsed kurvid ja ümarad kõhud ka jälle moodi. Või see meem, mis mind ikka alati naerma ajab: Ja … Jätka lugemist
Detsembri esimene: oot talv juba?
Toredat essat adventi! Mul siin mõnus zen-pühapäev, vaatame kas õnnestub midagi kirja panna, või viskan Tolmu kõrvale peesitama hoopis. Kõigepealt kõige tähtsamad uudised – eile nägin muuseumis maali peal oma sõrmust. Pole küll päris selline juhus, mis osadel, et enda … Jätka lugemist
Rubriigid: Malaga, Teater/kino/kirjandus/muusika, Veini kõrvale lobajuttu
Sildid: blogmas, detsember, raamatud, töö
2 kommentaari
Penvember
Paljud blogijad tegid penvembrit (mõtlesin praegu hoopealt ise nime sellele nähtusele, aga võib-olla kuskil nimetataksegi nii?), st blogisid novembris iga päev. Ma ei hakanud üritamagi, ja hea oligi, sest mul jäi selles kuus niigi totaalselt aega puudu + prioriteedid eks, … Jätka lugemist
Rubriigid: Veini kõrvale lobajuttu
Sildid: blogimine, kirjutamine, loomingulisus, november
3 kommentaari