Konkurss

Andke nõu, milliste piltidega võiks Artjom fotokonkursil osaleda. Me siin muudkui valime ja valime ega suuda ise enam objektiivse pilguga näha 😀

Teemaks on portreefoto, nii et pilt võiks mu meelest olla mitte lihtsalt niisama ilus näolapp, vaid jutustama inimesest (v inimestest) loo, andma edasi sisemaailma.

Siiani sõelusime välja sellised, aga 3 tk peaks nüüd nendest lõpuks ära valima.

dsc_4463dsc_4581-2dsc_5123dsc_5382-3dsc_5389-4dsc_9022dsc_90752016-03-27-19-49-19-2dsc_5342-3dsc_2688

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

5 Responses to Konkurss

 1. psven ütles:

  kloun; mees ja naine suudlevad (must-valge); laps kaisukatega on minu 3 lemmikut. edu! maria

  Liked by 1 person

 2. Katre ütles:

  Minu meelest on ka kõige pilkupüüdvamad kloun ja suudlev paar mustvalgena. Veel jäävad erilisena meelde need, kus poisid torudesse vaatavad ja kus D. läbi aia vaatab. Kõik need pildid panevad kaasa mõtlema, jutustavad loo, nagu sa ütlesid. Aga samas on mõlemal viimasel pildil laste nägusid vähe näha, nii et kas need kvalifitseeruksid portreefoto alla? Kui ei, siis ma valiks kolmandaks foto sinust, Marju!
  Kas see on Pentaxi Aasta Portreefoto konkurss, kus Artjom osaleda soovib?

  Liked by 1 person

 3. Katre ütles:

  Kuna mulle meeldib fotosid vaadata, siis kiikasin sinna konkurssile üles leatud töid- nende hulgas on palju huvitavaid ja professionaalseid. Arvan, et Artjomi omadest oleks mul kõikide nende teiste osalejate seas raudselt meelde jäänud kloun ja ka suudlev paar (kusjuures ma ei märganudki ühtegi fotot armastajatest!). Küsisin Veiko arvamust ka. Temale meeldisid enim 1., 3, 5. ja 8, aga ta ütles ka, et kahtleb, kas 3. ja 8. portreefoto alla just kõige paremini mahuksid.
  Pentaxi kodukal on kirjas, et nad ootavad lugusid, kus “portreteeritava silmades on tema hinge peegeldus, kui tema kehas on pinge, teda ümbritsevas vastuolu…”. Kui ma nüüd katsun Artjomi fotosid eelnenud lausest lühtuvalt analüüsida, siis tekkisid mul järgnevad mõtted:
  1. Seda nö hinge peegeldust ma näen kõige rohkem fotol sinust, Marju, aga seal mõjuvad kindlasti ka need kangad ja kleit ja tuul. Suudlejate puhul on näha nende hinge tänu nendevahelisele kirele, mis on hästi fotole püütud.
  2. Inimese ja tema ümbruse suhe, võib-olla ka mingi vastuolu tuleb aga kõige paremini esile fotodel klounist ning Danielist ja aiast.
  Kukkusin siin nüüd liiga pikalt jutustama, aga kuna sa ise küsisid, siis ehk kannatad ära!:D
  Igatahes edu Artjomile ja lähen kindlasti laigin ta fotosid, kui need üles laetud saavad!

  Meeldib

  • yavanna111 ütles:

   Uu, tänks et viitsisid niimoodi süvitsi minna, nii põnev kellegi teise silme läbi neid pilte vaadata! 🙂
   Klouni mõtlesime ise ka, et selle võiks kindlasti saata, aga edasi läheb juba keeruliseks 🙂 Kord tundub üks sobivam, kord teine 😀 Torust piilumise pildi puhul võtaks ikka vist riski ja saadaks, mis sest, et näod peidus, mõnusad nostalgilised “lapsepõlve muretud mängud” noh… A kolmandat vist ei suudagi ära valida 😀 Enda pildi puhul ma näen nii paljut, mida oleks saanud paremini teha 😀 Vist jääb armastajate või Danieli & pisikeste inimeste vahele see valik.
   Vaatasin eelmiste aastate võidupilte ka, päris üllatavad valikud isegi 🙂 Et noh, kindel on see, et midagi pole kindel 😀 Või noh, ma varem olen igast loodusfoto konkursse jälginud ja seal on minu meelst kohe aru saada, millised ettepoole saavad. Inimestega pilte on kuidagi raskem pingeritta seada 🙂 Nt eelmise aasta võidupilti poleks ma eluilmaski ära ennustanud, kuigi väga sisukas pilt ju tegelikult.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s