Hispaania versus koroona

IMG_20200302_132116

Aga apelsinid juba õitsevad

Kui vahepeal pandi Hispaania ka seoses koroonaviirusega sinna “ära sinna küll jumala eest reisi”- kategooriasse, siis tegelikult ei ole olukord üldse nii hull. Samas ma ikka nägin, et eestlaste jaoks tundus Hispaania juba selline riskibisnis, vähemalt seni, kuni Eestis veel viirust ei olnud registreeritud. Kusjuures, tegelikult on praegusel hetkel mõlemis riigis protsentuaalselt umbes sama suur osa rahvaarvust nakatunud (väike matatund annab vastuseks ümardatult 0.0008% rahvastikust)

Numbrid muutuvad muidugi jube kiiresti. Kui kaks nädalat tagasi polnud Hispaanias ühtegi aktiivset juhtu (mõlemad varem nakatunud olid juba paranenud) ja nädal tagasi registreeriti alles esimesed mandri-Hispaania koroonapositiivsed, siis nüüd on numbrid muidugi täitsa laes. No võrreldes veebruarikuuga. Ja küllap see lagi läheb ikka veel kõvasti kõrgemaks, Itaalia on ju siin kohe kõrval.

Hetkel läheneb see number 400-le. Aga no ma ütlen, need numbrid muutuvad ju nii kiiresti, et see 400 võib vabalt juba homme nt 600 olla.

Alguses oli koroona muidugi teles ja ajalehtedes uudis number üks. Ja mitte ainult siin – isegi Eesti meedias oli Tenerife karantiini pandud hotellist päris palju juttu. Aga hispaanlased on siiski päris chillid, mingit paanikat küll näha pole. Terve eelmine nädal oli Malagas karneval, polnud ju mingit põhjust seda ära jätta ning kogu selle aja jooksul ei näinud ma kordagi ka maskides inimesi. Rahvas pidutses ja laulis ja tänavad olid loomulikult puupüsti inimesi täis. Ehk siis ilmselgelt mingit masspaanikat ei olnud, ega ole ka nüüd.

3mxtf0

muide, uskumatu küll, aga maailmas on rohkem kui üks inimest, kes enam Corona õllet ei julge juua…

Suurem osa juhtumitest on tegelikult Madridis, nii et ega ma ei teagi, mis meeleolud seal valitseda võivad. Samas võetakse ikka igalpool rahulikult ja mõistusega. Poode pole ka tühjaks ostetud. Enamus nakatunudest on tegelikult üldse kodurežiimil. Nii et nii me siin siis elame ja makarone pole ka rohkem, kui kaks pakki varunud 😀 Samas tuleb tõdeda, et inimesed ei julge enam väga avalikult tänaval köhida…

Rubriigid: Minu Hispaania, Veini kõrvale lobajuttu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Hispaania versus koroona

  1. Rohelohe ütles:

    Mu meelest on suurepärane, et osa inimesi Coronat juua ei julge. Jääbki teistele rohkem! /peaks laimi ostma…/ 🙂

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s