September

Teate seda tunnet, kui kõik on tehtud ja järje peal?

Ma ka ei tea. Endiselt on palju töid ja pilditöötlemist tööjärjekorras ja mingid kodukorrastused ootavad oma aega ja mõned salajased asjad on töös jne.

lillemeri

Aga. Septembri algusele kohaselt vaatan siin nostalgiliselt suvele tagasi (mis sest, et suvi veel tegelikult kestab) ja olen õnnelik, et vähemalt integreerumises olen vahepeal jälle sammukese edasi liikunud. Nt sel suvel ma:

  • sain tähtajatu Hispaania residentsuse (residente permanente, juuuhuuu)
  • hakkasin autónomaks ehk Eesti mõistes FIEks

Üldse on tore, kui vahelduseks kõik paberid korras. Eelmises elukohas nt elasime me sissekirjutuseta (sissekirjutus oli hoopis üle-eelmisesse elukohta), sest omanik vist ei usaldanud meid va idaeurooplasi ja ei tahtnud oma id-kaardi koopiat anda, mida sissekirjutuse tegemiseks on vaja. Küsisime ikka korduvalt ja alati ta keerutas midagi ja mañanatas ja soovitas, et proovige, äkki ikka saate ilma ka tehtud. Ja nii ta jäi. Nüüd on nii tore, et sissekirjutus on seal, kus päriselt elame.

Tööga on ka täitsa tavaline koroonaeelne maailm tagasi: kui selle aasta esimesed neli kuud olime miinuses (st ettevõtluskulud olid suuremad kui ettevõtlustulud), siis järgnevad neli juba läksid täitsa okeilt ja klientidest enam puudust ei ole. Nii et kui aasta alguses kaalusime täitsa tõsiselt, kas fotoga lõpp teha, siis nüüd rahmeldame ikka rõõmsalt edasi ja saame ehk ühel heal päeval järje peale ka. Ja noh, see on küll täiega hea tunne, kui tunneli lõpus lõpuks valgus paistab! Aasta või isegi pool tagasi ma seda valgust tegelikult ei näinud ja teadagi, kuidas selline olukord paanikat tekitab.

Aga kui kedagi huvitab, kuidas Hispaanias enesele tööandja olla, siis kõige levinum ongi olla autónomo. Igakuiselt kaob arvelt 290 euri kusagile riigikassasse (esimesed 2 aastat tegelikult vähem, alguses 60 eur ja siis tasapisi see summa suureneb) + muidugi käibemaksu tuleb ka maksta, seda siis kord kolme kuu tagant. Ja kui keegi mõtleb, et lihtsam oleks OÜ teha, siis mkmm. Siin on see keerulisem kui Eestis. Isegi kui firma ei tegutse, ei tekita käivet, siis peab juhatuse liikme(te) eest ikka seda autónomo tasu maksma. + Autónomoks saab end ühe päevaga võtta, firma tegemine võtab siinmail kuni kuu aega. Ikka notaris isiklikult kohapeal jne.

Lisaks kulub iga kuu 50 eur raamatupidajale, kes esitab riigile neid käibemaksuaruendeid jne ja teeb tuludeklaratsioone jne. Nii et tegelikult on kõik imelihtne! Kui esialgu tundub ettevõtlus või omale ise töökoha loomine võõras riigis hirmus ja segane kui pudru ja kapsad, siis tegelikult ei olegi üldse hullu midagi.

unistavad

Lapsed on siin ka vahepeal pöördelisi karjäärimuutusi planeerinud. Daniel on nüüd peale meie auto-ostu andunud autofänn ja otsustas, et temast saab suurena hoopis automehhaanik. Nii et head-aega kauaunistatud postiljoni/pakikandja ja aednikutööd. Käib nüüd siin nende vanade autojuppidega ringi, mis töökojast tagasi anti ja aina unistab.

Aleksandr jättis oma politseitöö-mõtetega hüvasti ja otsustas arhitektiks hakata. Tahab maju ja hotelle jne projekteerima hakata. Lubas, et esimese projekti teeb meile endile. Projekt sisaldab loomulikult basseiniga terrassi ja igasuguseid muid põnevusi. Lunisin omale sissekõnnitava garderoobi ka välja. Nii et tulevikus on, mida oodata! Tunneli lõpus lihtsalt PEAB valgus olema, ma ütlen noh!

Aga mis siis ikka, veel viimased viis päeva enne kooli algust. Koolikotid on igatahes juba puhtaks pestud ja koolimaterjalid ka valmis ostetud.

Rubriigid: Veini kõrvale lobajuttu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to September

  1. Alex ütles:

    Väga äge ju!
    Ilusolemiseks ja flamenkotantsimiseks ka aega jääb?

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s